Web Sürümüne Geç

  Kocaman: Messi bile...

  Çarşamba 25.08.2010 10:29

  Trabzon'da Alex'i yedek bırakan Aykut Kocaman, bir sohbette "Dünyanın en iyi oyuncusu Messi, topu kapamasa da mutlaka rakibe ayağını uzatıyor" dedi.

  Fenerbahçe'ye gönül veren gazeteci-yazar Cengiz Çandar önceki gece oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçının ardından FB TV'nin konuğu oldu. Programda Alex'in Kadıköy'de oynayıp deplasmanda oynatılmayacağı görüşü tartışılırken Çandar, geçtiğimiz hafta teknik direktör Aykut Kocaman'la yaptığı ayaküstü sohbeti aktardı. Çandar, Kocaman'ın kendisine kafasındaki oyun planını aktarırken şu ifadeleri kullandığını söyledi: "Dünyanın en iyi takımları olan İspanya ve Barcelona'ya bakın. İkisinin de ortak özelliği sürekli topa sahip olmaları. Topu kaptırdıkları anda da rakibe anında baskı yapmaları. Burada topu kapamasalar bile rakibin topu zor çıkarmasını sağlıyorlar ve karşı takımda özgüven problemi yaratıyorlar."

  ALEX'E ÜSTÜ KAPALI GÖNDERME


  Çandar'ın aktardığı sohbetin ikinci bölümünde ise Kocaman'dan Alex'e üstü kapalı göndermeler vardı: "Cengiz Bey, sizden bir Barcelona maçında sadece Messi'yi izlemenizi istiyorum. Top ayağındayken değil topu kaptırdığında ne yaptığına bakın. Bugün dünyanın en iyisi o... Ama topu kaptırdığında mutlaka rakibe ayağını uzatıyor. Topu kapamasa da en azından bir köşesine dokunup pozisyonu bozmaya çalışıyor." Çandar, bu sohbetten çıkardığı anafikrin ise "Alex'in takım savunması güçlü olan bazı rakiplere karşı Kadıköy'de de forma giyemeyeceği" olduğunu kaydetti.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN