"Robinho'nun fazla seçeneği yok"

Çarşamba 25.08.2010 14:14

M.CITY teknik direktörü Roberto Mancini bugün öğle saatlerinde basının karşısına çıktı F.Bahçe’nin teklifini reddeden Robinho ve takımdan ayrılacak Roque Santa Cruz ile ilgili açıklamalar yaptı. Mancini, “Robinho’nun iki veya en çok üç seçeneği var. O seçimini yapacak ve istediği yere gidecek. Onunla konuştum. Bizimle kalabilir ama yeteri kadar iyi olup idmanda iyi çalışırsa. Onunla iyi ilişkilerim var ama O İtalya veya İspanya’da oynamak istiyor” diye konuştu. Mancini, Santa Cruz’un fantastik bir oyuncu olduğunu ama Lazio’ya ve başka takıma gitmesine izin verdiklerini belirtti.

Brezilya'nın ünlü gazetecisi Cosme Rimoli, kendi adına kurduğu blog sitesinde Robinho'nun reddetmesine rağmen, futbol oynamak için Türkiye'ye gitmek zorunda olduğunu iddia etti.

Robinho'nun Santos'u, Santos'un da Robinho'yu istediğini fakat İngiliz kulübünün 32 milyon sterlin ödediği Brezilyalı futbolcudan para kazanmak istediği için Santos'a dönmesinin imkansız olduğunu belirtti.

Barcelona'nın hocası Guardiola'nın Robinho'yu istemediğini, Milan'ın mali kriz nedeniyle Robinho'yu alamayacağını, Inter'in Robinho'ya ihtiyacı olmadığını belirten Rimoli, "Ya City'de kalır, yedek kalır, futbolu unutur gelecek sezon Türkiye'den bile teklif alamaz. Ya da Türkiye'ye gider, kendini kanıtlar, İtalya veya İspanya'ya döner" yorumunda bulundu.

Etiketler Brezilya, guardiola
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN