Maç başlamadan olaylar çıktı

Perşembe 26.08.2010 21:35

UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçında bu akşam Fenerbahçe ile karşılaşacak Yunanistan'ın PAOK takımının taraftarları, geniş güvenlik önlemleri altında gruplar halinde Kadıköy'e geldi.

Yunanlı taraftarları taşıyan otobüsler, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı yanındaki eski Salı Pazarı'nın bulunduğu otoparka geniş güvenlik önlemleri altında alındı. Bu bölgeye PAOKlu taraftarlar ile basın mensupları dışında kimse sokulmadı.

GERGİNLİK YAŞANDI


Yunanlı taraftarları taşıyan ilk kafilenin otoparka gelmesiyle iki takım taraftarları arasında gerginlik yaşandı. Otobüslerden inen PAOKlu taraftarlar ile Kurbağalıdere tarafında toplanan Fenerbahçe taraftarlarının önce sözlü olarak atıştıkları, daha sonra birbirlerine yabancı maddeler ve şişeler attıkları gözlendi.

Çevik kuvvet ekipleri olaya hemen müdahale ederek, taraftarları sakinleştirmeye çalıştı.
Bu arada, zaman zaman polise mukavemette bulunmaya çalışan Yunanlı taraftarların daha sonra sakinleştiği görüldü.

Öte yandan, bazı PAOK'lu taraftarlar, olayları görüntülemek isteyen basın mensuplarına da saldırmak isterken, araya giren güvenlik güçleri taraftarların saldırısını engelledi.

BAZI OTOBÜSLERİN CAMLARI KIRILDI


PAOK'lu taraftarları Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na taşıyan otobüslerin bir bölümlünün camlarının kırık olduğu gözlendi.

Yunanlı taraftarları taşıyan otobüslerin stada gelirken yolda taşlandıkları öğrenildi.
Bu arada, PAOK'lu taraftarlar güvenlik görevlilerine kırık otobüs camlarını göstererek, tepkilerini dile getirdiler.

Güvenlik güçleri otoparka gelen Yunanlı taraftarlardan ilk kafileyi, çember içine alarak, stadın arka bölümünden kendileri için ayrılan Migros Tribünü'ne götürdü. Diğer taraftarlar da aynı şekilde çember içerisinde stada alındı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN