"Robinho Beşiktaş'ın adını bile duymamış"

Cuma 27.08.2010 00:00

Fenerbahçe futbol takımı kaptanı Alex de Souza, sportif direktör ve teknik sorumluları Aykut Kocaman ile aralarında herhangi bir problemin olmadığını söyledi.

Takım arkadaşı Emre Belözoğlu ile birlikte sarı-lacivertli takımın bu akşamki antrenmanı öncesinde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yapan Brezilyalı futbolcu, takımda kimin oynayıp, kimin yedek kalacağına Aykut Kocaman'ın karar verdiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Hocamızla aramızda herhangi bir problem yok. İlk 11'de de başlayabilirim, yedek de kalabilirim. Geldiğimden beri idmanlara çıkıyorum. Hocamız benimle konuşmak istediği zaman konuşuyoruz, grup olarak konuşmalar yapıyoruz. Ben bu takımın bir parçasıyım. Takımda kimin oynayacağına, kimin yedek kalacağına hocamız karar verir. Ben de onun kararlarına sonuna kadar saygı duyuyorum. Bizim aramızda herhangi bir sorun yok. Sorunları yaratan sizlersiniz. Basında 'Robinho Beşiktaş'a gelecek' diye haberler çıktı. Daha sonra Robinho, bırakın telefon almayı Beşiktaş'ın adını dahi duymadığını söyledi. Şimdi kim doğruyu söylüyor?''

''UEFA AVRUPA LİGİ MAÇLARINDA KÖTÜ OYNADIK''

Alex, UEFA Avrupa Ligi'nde PAOK ile yaptıkları karşılaşmalarda kötü oynadıklarını ve bunun sonucunda elendiklerini ifade etti.

PAOK maçlarında istedikleri gibi oynayamadıklarını anlatan Brezilyalı futbolcu, ''Kendimiz gibi oynamadık. PAOK maçında turu geçebilirdik. Konsantrasyon hatasından bir gol yiyerek elendik. Ligde oynadığımız ilk maçta etkili oynadık ve haklı bir galibiyet aldık. Trabzonspor maçında da iyi bir performans ortaya koyduk. Dikkat hatasından gol yedik, Mehmet Topuz da o maçta çok şanssızdı. O maçta da iyi bir görüntü ortaya koyduk ama kazanamadık. Avrupa'da olamadığımız için üzgün bir ortam var takımda'' diye konuştu.

Alex, UEFA Avrupa Ligi'nden elenmelerinin takım üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceğini anlatarak, ''Bu olumsuz etkiyi Manisaspor maçından itibaren ligde alacağımız galibiyetlerle üzerimizden atacağız. Daha çok çalışacağız. Hocamızın istediklerini yerine getireceğiz ve bu olumsuz etkinin sonuçlarını taraftarlarımıza unutturacağız'' dedi.

EMRE

Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu ise takım olarak en büyük problemlerinin kırılgan bir yapıya sahip olmak olduğunu söyledi.

Takımlarının oturması için belli bir zamana ihtiyaçları olduğunu dile getiren Emre, şunları kaydetti:
''Bence en büyük problemimiz, yapımızın çok kırılgan olması. Takım kötü gittiğinde reaksiyon gösterecek bir yapımız yok. Takımın oturması için bir süreye ihtiyaç var. Belli bölümlerde iyi, belli bölümlerde kötü oynuyoruz. Ama futbol sonuca bağlı oynanıyor. Almanya'da Galatasaray ile oynadığımız hazırlık maçında iyi oynamadık, sadece iyi mücadele ettik. Ama buraya geldiğimizde her şey güllük gülistanlık gibi gösterildi. Türkiye'de skora endeksli konuşmalar yapılıyor.''

Basın mensuplarının kendileri hakkında gerçek olmayan haberler yaptığını ileri süren Emre, ''Alex'in görüşlerine katılıyorum. Maçta, oyundan çıkıyorum, Aykut hoca yüzümden makas alıyor, ama sizler 'Aykut hoca ile Emre tartıştı' diye haberler yapıyorsunuz. Eşim de eve gittiğimde bana bu haberleri soruyor. Alex'in söylediği çok doğru, biz bu malzemeyi vermiyoruz size. Bir şekilde idmandan ayrılıyorum, sizler bu olayın bir geçmişi varmış gibi haberler yapıyorsunuz'' diye konuştu.

''PAOK MAÇINDA KENDİ İSTEĞİMLE ÇIKTIM''


Emre, UEFA Avrupa Ligi'nde dün akşam PAOK ile yaptıkları karşılaşmada kendi isteğiyle değiştirildiğini belirterek, ''Ayağımdaki kramp geçmiyordu. Maçın bitmesine 15 dakika vardı, sahada yürür gibiydim. Takımı 10 kişi bırakacak gibiydim. Benim yerime daha diri bir oyuncu girmesi gerektiğini düşündüm. Ben sezon başı kampını iyi geçirmedim. Fizik olarak da iyi durumda değilim. Ayağımdaki kramp nedeniyle çıkmak zorunda kaldım'' ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun, ''Sürekli olarak bir değişim sürecinden bahsediliyor, bunun yansımaları nasıl olacak'' şeklindeki sorusuna Emre, ''5 senede ortada sadece bir tane başarı var. Avrupa'da bir çeyrek final. Bir şey değişmeli demek ki. Bu takım konsantre olduğunda her şeyi yapıyor. Konsantre olmadığı zaman ise bu tip sıkıntılar yaşıyoruz'' cevabını verdi.

DİĞER
Etiketler robinho, Fenerbahçe, Alex
Yükleniyor
SON DAKİKA