Bir yıldız doğuyor

Pazartesi 30.08.2010

Sakat olan Gökhan Gönül'ün yerine forma giyen genç yetenek, iki asist yaptı, bir de Fenerbahçe gol çizgisinden top çıkardı

ZOR POZİSYONDA ASİST
F.Bahçe'de sakat olan Gökhan Gönül'ün yerine 18 yaşındaki Okan Alkan ilk 11'de oynadı. Okan böylece ilk kez Süper Lig'de forma giydi. Genç futbolcu, sezon öncesi kampında sadece Genk ile yapılan hazırlık maçında sonradan oyuna girmişti. Maçın ilk dakikalarında heyecanlı olduğu gözlenen Okan daha sonra açıldı ve sağ kanattan etkili bindirmeler yapmaya başladı. Genç futbolcu 17'nci dakikada zor pozisyonda yaptığı ortada Alex'in golü atmasını sağladı.

ASGARİ ÜCRET ALIYORDU
Oynadıkça açılan Okan 69'da bir asist de Niang'a yaparak başarısını taçlandırdı. Herkesin "Kim bu çocuk?" dediği genç yetenek henüz çiçeği burnunda bir F.Bahçeli. 1992 Mardin Kızıltepe doğumlu olan Okan geçen sene keşfedilip altyapıya kazandırıldı. Aykut Kocaman da dönemin hocası Daum'a rağmen Okan'ı A takıma aldı. Geçen yıla 585 TL maaş alan ve bu parayı Mardin'deki yoksul ailesine gönderen Okan bu yıl profesyonel sözleşmeye imza attı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN