Uyutan maç

Pazartesi 30.08.2010
Sivasspor-Bursaspor karşılaşmasında seyrettiğimiz zevkli, keyifli futboldan sonra dün akşamki Fenerbahçe-Manisaspor müsabakasında oynanan futbol uykumuzu getirdi. Seyircisiz oynanan müsabakaları yönetmeyi de seyretmeyi de oldum olası hiç sevemedim.
Maçtan başka her şeye benziyor.
Müsabakanın 17'nci dakikasında genç Okan'ın inatla takibi sonrasında yaptığı ortayı kaleci İlker elinden kaçırınca Alex durumu 1-0 yaptı.
Golden daha önemlisi Alex'in genç Okan'a yaklaşımı onu morallendirmesiydi. Lider futbolcu olmak kolay değil. 39'uncu dakikada Niang topla ceza alanına girecek iki Manisaspor'lu oyuncu arasından geçemiyor ve çekildiğini iddia ediyor ekran başında yakın çekimi bekliyoruz pozisyonu daha iyi görelim istiyoruz ama yayıncı kuruluş yerden kalkan çim görüntülerini gösteriyor. Belli ki onlarda oynanan futboldan sıkılmışlar.

Özkahya rahat yönetti

İkinci yarıya Manisaspor hızlı başladı ve 48. dakikada Isaac ile beraberliği yakaladı. Sonrasında eğer Isaac biraz becerikli olsa skor farklı olurdu.
Lugano'nun bir, Niang'ın iki golüyle 74'te durum 4-1 oldu. 77. dakikada Manisaspor'un attığı ikinci gol öncesi Fenerbahçe savunmasının hali içler acısı, Avrupa kupalarına neden erken veda ettiğinin göstergesiydi. Müsabakada 6 gol var ancak oynanan futbol hikaye.
Zevksiz ve sıkıcı. Dün gece Fenerbahçe, üç puanın yanında genç Okan'ı kazandı. Türk futboluna yeni bir değerin geliyor olması daha önemliydi.
Manisaspor böyle oynamaya devam ederse bu sezon onlar için oldukça sıkıntılı ve zor geçeçek.
Hakem Halis Özkahya için rahat bir müsabakaydı.
Hakemi cinlik yapmaya zorlayacak herhangi bir pozisyon yoktu. Böyle tek taraflı maçlar olunca Halis de başarılı oluyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN