Yılların özlemi

Salı 31.08.2010

Manisa maçında harikalar yaratan Okan'ın performansı 10 sene önceki Semih Şentürk'ün çıkışını hatırlattı

Herkes onu konuşuyor
Aykut Kocaman'ın, Manisaspor maçında sürpriz bir şekilde ilk 11'de sahaya sürdüğü Okan Alkan, müthiş performansı ve iki asistiyle gündeme bomba gibi düştü. Okan'ın başarısı, en son meyvesini 10 sene önce Semih Şentürk ile veren Fenerbahçe altyapısını da mutlu etti. Etkili ounuyla tüm futbol otoritelerinin dikkatini çeken Okan, "Acaba Fenerbahçe yıllar sonra altyapıdan yeni bir isme mi kavuşuyor" gündemi oluşturdu.

Yola bile çıkmadım!
Maçtan sonra takımdaki herkesin hakkında çıkacak haberler nedeniyle kendisini uyardığını söyleyen genç Okan, "Her şeyin fark?nday?m. Daha yola bile çıkmadım. Aynı şekilde çalışmaya devam edeceğim" dedi. Teknik direktör Aykut Kocaman'ın maçtan önce kendisine "Sana güveniyorum, çık, oyna ve kendini göster" dediğini belirten 18'lik yetenek, kaptan Alex ve Gökhan Gönül'ün üzerinde çok emeği olduğunu da sözlerine ekledi.

Babasından izin almadı
Mardin'de doğan Okan Alkan, 7 çocuklu bir ailenin 6 erkek çocuğundan biri. Henüz 12 yaşındayken babasından habersiz F.Bahçe'nin Mardin'de açtığı futbol okuluna başvuran Okan kısa sürede kendini gösterdi ve basamakları tırmandı. Sonunda kendini İstanbul'da, Saracoğlu'nda buldu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN