İmzayı atıp gidecek

Çarşamba 01.09.2010 11:48
Fenerbahçe'nin yeni transferi Joseph Yobo, imza sonrası apar topar Nijerya Milli Takımının kampına katılmak için Madagaskar'a gidecek. Nijerya teknik patronu Austin Eguavoen'ın yardımcısı ve medya sorumlusu Robinson Okosun, Yobo'nun en geç yarın sabah Nijerya Milli Takımının kampında olacağını açıkladı.

YOBO İSTANBUL'DA-TIKLAYIN

YOBO SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ-TIKLAYIN

Yobo'nun kardeşi kaçırılmıştı
F.BAHÇE'nin yeni transferi Josehp Yobo'nun kardeşi Norum, 2008 yılında kaçırılmıştı. Yapılan bir operasyon sonrası kardeş Yobo kurtarılmış fakat kurtarma işlemi sırasında herhangi bir fidye ödenip ödenmediği açıklanmamıştı. Yobo'nun memleketi Nijerya'da o dönemde adam kaçırma olayları çok revaçtaydı.

YOBO'NUN SAKATLIĞI CİDDİ Mİ? TIKLAYIN

Selanik faciası Yobo'yu getirdi
Fenerbahçe ile Everton arasındaki Joseph Yobo pazarlığı ilk kez 20 Ağustos 2010 tarihinde yapılmış. PAOK ile Selanik'te oynanan maçın hemen ardından Yobo için Everton ile temas kuran F.Bahçe yöneticileri, Nijeryalı oyuncu için Celtic ile kapışmış. Celtic de Yobo'yu isterken İskoçlar, sadece Yobo'nun maaşını ödemeyi tahut etmiş.

YOBO'DAN EMRE AÇIKLAMASI-TIKLAYIN

F.Bahçe ise, İngiliz kulübün kiralama bedeli olarak 1,2 milyon sterlin teklif edince transfer sonuçlanmış. Bu arada Everton'dan maç başı 40 bin sterlin yani sezonluk 1 milyon 847 bin euro kazanan Yobo'yu, F.Bahçe'nin maç başı 55 bin sterlin önerdiği, bu rakamın da 2 milyon 272 bin euro'ya geldiği bildirildi.

FENER'İN YENİ YILDIZININ İSTANBUL'DAKİ İLK GÖRÜNTÜLERİ

Fellaini'ye niyet Yobo'ya kısmet
Belçika'nın LHN gazetesi, F.Bahçe'nin Everton'dan istediği asıl oyuncunun Fellaini olduğunu iddia etti. Sarı-Lacivertli kulübün uzun süre bu oyuncunun peşinden koştuğu iki ekibin transfer şartlarında anlaşmasına rağmen Fellaini'nin Türkiye'ye gitmek istememesi nedeniyle, transferin gerçekleşmediği iddia edildi.

FENER'İN YENİ BOMBASI YOBO-TIKLAYIN

YOBO'NUN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN