Düzeni yıkacağım

Cumartesi 04.09.2010

"Takımın alışılmış bir düzeni var. Bunu mutlaka dönüştürmeliyiz. Kademe kademe gideceğiz"

F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, dünkü idman öncesi basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı yaptı. Kocaman, oldukça cesur ve çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte öne çıkanlar: "Okan Alkan, Manisa maçında iyi oynadı ama önemli olan doğru zamanda ve en doğru yerde takımın ana karakterlerinden biri olmasıdır. 3-4 maç arka arkaya oynadıktan sonra 'Tamam oldum' dersin, işte o zaman inişler başlar. Böyle oyuncuları, çıkış zamanlarını yakalayıp oynatmak lazım. Aksi halde rüzgar gibi gelirler, rüzgar gibi giderler. Kazım'ın Milli Takım'dan dönüşünü bekleyeceğim. Güiza ameliyatı olup gelecek ondan sonra bakacağız. Kendilerinden istediğimiz şeyler basit."

Saygı göstermek zorundalar
"İnsani olarak hiçbir oyuncum ile problemim olamaz. Alex'le igili de durum böyle. Bazı oyuncuların ayrıcalıkları vardır ve olacaktır. Bu, o oyunculara verilir ve hissettirilir. Alex ile ilgili ana kriterler antrenmanlar ve maçlarda verimlilik. Ben karar vericiyim, oyuncularım bu karar uymak ve bana saygı göstermek zorunda. Takımın 5-6 yıldır oynadığı alışılmış bir düzeni var. Bunu dönüştüreceğiz. Bu düzeni bir anda kaldırmak tercihtir. Değişimi bu düzen içinde de yapabilirsiniz. Toptan değişim yerine kademeli olarak, görerek, tespit ederek gitmek daha mantıklı. Beni değerlendirenler, ben ne kadarsam o kadar değerlendirsinler. Tabii ön yargılardan uzak şekilde."

AYKUT'TAN İNCİLER
* Yobo savunmanın her yerinde oynuyor. Ona savunmanın değişik bölgelerinde görev verebilirim.Transferi erken olsa daha iyiydi.
* Krasic, kafamda düşündüğüm temel oyunculardan biriydi. Çok uzun süre bizi uğraştırdı. Gyan'ı da alabilseydik iyi olurdu.
* Beşiktaş ve G.Saray'ın transferleri için biraz beklemeli. Trabzon oturmuş takım. Bursa da güçlü. Ancak şampiyonluuun en güçlü adayı biziz.
* Geçen sene deplasmanlarda iyi performans sergilemedik. Bu sene Niang, Stoch ve Dia gibi hızlı ve kuvvetli oyuncularla sorunu çözeceğiz.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN