Volkan'dan iyi haber

Cumartesi 04.09.2010 17:11

Fenerbahçe'de sakatlığı bulunan kaleci Volkan Demirel, ağrılarının azaldığını ancak tamamen iyileşmeden oynamak istemediğini bildirdi.

Fenerbahçe Televizyonu'na yaptığı açıklamalar kulübün internet sitesinde de yayınlanan Volkan, ligde Kayserispor ile yapacakları maça kadar uzun bir zaman olduğuna dikkati çekerek, ''Ayağımdaki ağrılar, eskiye nazaran hafifledi. Fakat tamamen iyileşmeden bir şey yapmak istemiyorum. Geçtiğimiz haftalarda ağrılarımın azaldığını hissedip üstüne gittikçe daha da kötü olduğunu fark ettik. Şu an iyileşme sürecim devam ediyor, hatta beklenenden daha hızlı gelişme kaydediyoruz. Dediğim gibi acele etmeye gerek yok'' ifadelerini kullandı.

Ligin 4. haftasında karşılaşacakları Kayserispor'u değerlendiren Fenerbahçeli kaleci, zor bir deplasmana gideceklerini belirterek, ''Kayserispor lige iyi başladı. Kayseri deplasmanı zaten zor kabul ettiğimiz deplasmanlardandır. İddialı bir takım kurdular. Fakat biz, her maç gibi buna da 3 puan için çıkacağız. Eksiklerimiz var. Bazı arkadaşlarımız milli takımlarda. Şu an eksik çalışıyoruz ve onların da gelmesiyle tam kadro çalışıp kampımıza girip Kayseri'ye gideceğiz ve umuyorum ki 3 puanı alacağız. Bu sezonda çok gol atıp, pozisyonlara girip karşı tarafa da pozisyon veriyoruz gibi gözüküyor. Sezon başı olduğu için her takım gibi biz de (tam olarak hazırız) diyemeyiz. Gelecek haftalarda Fenerbahçe takımının nasıl futbol oynadığını herkes daha iyi görecek'' dedi.

''KALEDE GÜZEL BİR REKABET BAŞLAYACAK''


Yeni transferlerden Serkan Kırıntılı ile genç kaleci Mert Günok'un performansını da değerlendiren Volkan, şunları kaydetti:

''Son zamanlarda Türkiye'de çok iyi kalecilerin yetiştiğini görüyoruz. Buna Serkan Kırıntılı'yı örnek verebiliriz. Volkan'ı, Mert'i, Trabzonspor'un kalecisi Onur'u, Beşiktaş'ın kalecisi Cenk'i örnek verebiliriz. Bu, Türk futbolu adına sevindirici bir gelişme. Benim Serkan ile daha önce Milli Takımda da çalışma fırsatım oldu. Çok sevdiğim bir insandır. Kaleciliğini de çok beğeniyorum. Onun Fenerbahçe'ye gelmesinden çok memnunum. Takım olarak zaten çok iyiyiz ve bir de takımda kaleciler olarak çekirdek bir grubumuz var ve çok iyi anlaşıyoruz. Ona da buraya alışması için yardımcı olacağız. Kalede de güzel bir rekabet başlayacak. Ben oynamışım, Serkan oynamış, Mert oynamış benim için hiçbir farkı yok. Kim iyi oynuyorsa, formanın hakkını kim veriyorsa forma onun hakkıdır ve o oynar. Mert, son maçlara bakıldığında çok iyi performans sergiledi. Şimdi bütün Fenerbahçeliler onu tanıyor. Çok iyi bir çıkış yaptı ve daha da iyi olacak. Serkan'ın gelişi rekabeti ateşleyecektir ve rekabet de başarıyı getirir. Serkan da Mert de Fenerbahçe'ye yıllarca hizmet edecek isimlerdir.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN