Yıldırım: Daum’u göndererek hata mı ettik?

Pazartesi 06.09.2010 10:43

Fenerbahçe’de Christoph Daum’un yardımcılığını yapan Roland Koch, yaşadığı Osnabrük kentinin yerel gazetesi Osnabrücker Zeitung gazetesine konuştu.

Alman spor adamı F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın son maçta Trabzonspor karşısında alınan beraberlik sonrası duygularına yenildiği için kendilerini kovduğunu belirtti. Almanya'da olsa ilk sezonunda şampiyonluk yarışını son haftada kadar götüren bir takımın teknik heyetine prim verilirdi iddiasında bulundu.

Türkiye'de Beşiktaş ve F.Bahçe'de çalışan Koch, "Belki bir gün yeniden Türkiye'ye dönerim. Kendimi oraya hiç de yabancı hissetmiyorum" diye konuştu. Koch, ABD'den teklif aldıklarını, bunu Daum'la müzakere ettiklerini belirtti.

GÜNÜN HABER BONBARDIMANI-TIKLAYIN

Haziran ayından bu yana F.Bahçe ile fesih işlemlerinin devam ettiğini, geçen hafta fesih işlemlerinin tamamlandığını belirten Koch, Daum'un, F.Bahçe'yi yakından takip ettiğini belirtti.

Koch, Daum ile F.Bahçeli yöneticiler arasındaki bağların çok sıkı olduğunu belirterek, "F.Bahçe Young Boys maçından önce Daum, yönetici dostlarına 'dikkat etmeleri' konusunda uyarıda bulundu. PAOK maçları öncesi ise F.Bahçeli yöneticiler ondan fikir istedi. F.Bahçe ile Daum'un bağları hiçbir zaman kopmuyor. Hatta bazı yönetici dostlarının Daum'la PAOK maçı sonrası yaptıkları görüşmede, Aziz Yıldırım'ın kendilerine, 'Daum'u göndermemiz hataydı. Halimize bak" dediklerini söylediğini iddia etti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN