Benim için milli takım önce gelir

Çarşamba 08.09.2010 14:33

Fenerbahçe’nin yeni transferi Joseph Yobo, Everton’daki son döneminde büyük bir baskı olduğunu ama artık rahatladığını belirterek, “Kendimi yüzde 100 oyunuma verebilirim” dedi.

İngiliz Daily Post'a konuşan Yobo, "Yaşadıklarım benim için kolay değildi ama hepsi için Tanrıya dua ediyorum" dedi. Everton menajeri Moyes'in 'Nijerya Milli Takımına gittikten sonra düşüşe geçiyor' dediği Yobo bu yorumla ilgili olarak, "Kimsenin kendisini kandırmasına gerek yok. Nijerya benim ülkem ve öncelik her zaman milli takım" dedi.

Bu arada ülkesinde Vanguard gazetesinde konuşan Yobo, 38 yaşına kadar futbol oynamaya devam edeceğini açıkladı. Yobo, hocasıyla konuştuğunu ve kendisine iyi bakması durumunda en az 7-8 yıl daha oynayabileceğini söylediğini belirtti. Yobo, kendisine yaşlı diyenlere şu cevabı verdiğini belirtti, "Benim yaşlı olduğumu, yaşlı göründüğümü düşünenler, benim içimdeki ateşin onların genç dediklerinin içindeki ateşten daha sıcak olduğunu göreceklerdir" dedi.

Yobo, "İnsanlar neden futbolcuların yaşlandığına inanır. Bence futbolcuların gençliğinden daha çok deneyimleri önemlidir" diye konuştu.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN