'F.Bahçe Güiza’nın ameliyatını engelledi'

Pazar 12.09.2010 14:12

F.BAHÇELİ Güiza’yı Pontevedra’daki Miguel Domínguez Hastanesinde ameliyat eden doktor Juan Jose García Cota, operasyonla ilgili olarak La Voz Galicia gazetesine konuştu.

Cota, "Onu geçen sezon milli takım için geldiği zaman ameliyata ikna etmeye çalıştım kabul etmedi. Kulübünün kendisinin ameliyat olmasını istemediğini söylüyordu. Ben onun bu topuğuyla günlük hayatta bile yürüyemeyeceğini söylediğimde, o futbol bile oynuyordu. Ayağındaki sorun nedeniyle kaburgalarında bile bazı zedelenmeler meydana gelmiş" dedi.

40 dakika süren operasyon sonrası Güiza'nın 3 hafta Pontavedra'da hastanede kalarak gözetim altında tutulacağın bildirildi. Cota, Güiza'nın yürümeye başlaması için 2 aya ihtiyacı olduğunu belirterek, sahalara dönüşü için net bir takvim veremeyeceğini açıkladı. Cota, Güiza'nın ameliyatını atroskopi ile halledemediklerini, cerrahi ameliyat yaptıklarını, bu nedenle de operasyon sonrası içinde bir endişe olduğunu da itiraf etti.

Bu arada ABC gazetesi, Güiza'nın sakatlık raporuna göre Betis'in, Güiza'yı transfer etmek için F.Bahçe ile görüşebileceğini belirtti.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN