Bilica çukur kazmayınca

Pazartesi 20.09.2010

Fenerbahçe ve Beşiktaş, adeta geçen yılki derbinin bir kopyasını oynarken, herkes "Biz bu filmi izlemiştik" dedi. Kanarya, Niang'la öne geçti. Geçen sezonki gibi Kartal ikinci yarıda penaltı kazandı. Bu kez Bilica; çok ağır biçimde eleştirilen meşhur penaltı noktası kazısını yapmayınca; Guti, skoru belirledi: 1-1

Kadıköy'deki nefesleri kesen derbide Fenerbahçe 26'da Niang'ın golü ile öne geçti. Bu golden sonra herkes Fenerbahçe'den fark beklerken; 85'te kaleci Volkan'ın Bobo'ya yaptığı penaltı, Kanarya'nın tüm planlarını alt üst etti. 86'da penaltıyı kullanan Guti, Volkan'ın topa müdahalesine rağmen fileleri havalandırdı ve derbinin skorunu belirledi. 43'te Niang ve 80'de Dia adeta zor olanı yaparak topu filelere gönderemedi.

İlk 45'te iki takım futbolcuları arasında büyük gerginlik yaşanırken; hakem Cüneyt Çakır sahada otorite kurmakta çok zorlandı. Derbiden çıkan sonuç, Fenerbahçe'yi mutlu etmezken; Beşiktaş'ı sevindirdi. Koltuğu sallantıda olan Aykut Kocaman kredisini ilerleyen haftalara taşıdı. Beşiktaş, test niteliğindeki ilk ciddi sınavından geçer not aldı. Fenerbahçe'nin attığı golde Hakan Arıkan boşa çıkarak çok büyük hata yaptı.

MAÇIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINYükleniyor
BİZE ULAŞIN