Ben olsaydım Beşiktaş'ı dağıtırdım

Perşembe 23.09.2010

"Niang çok kaliteli bir oyuncu ama derbide şanssızdı, çok gol kaçırdı. Ben olsaydım o golleri atardım ve farklı kazanırdık"

Yaklaşık 10 gün önce topuğundan ameliyat olan F.Bahçe'nin İspanyol golcüsü Güiza önemli açıklamalar yaptı. Operasyon sonrası nekahet dönemini ülkesinde geçiren Güiza, televizyondan izlediği Beşiktaş derbisinden, F.Bahçe'deki geleceğine, takım arkadaşlarıyla ilişkisinden, taraftara kadar birçok konuda açıklamalar yaptı. FOX TV'ye konuşan Güiza'nın sözleri şöyle: " Fenerbahçe ile 2 yıllık daha sözleşmem var. Bu süre bitene kadar F.Bahçe'den ayrılmayacağım."

Bana yaşadığım bu kötü dönemde destek olan ve güvenen başkanım Aziz Yıldırım'a teşekkür ediyorum. Tedavi olmam için büyük destek verdi. Aykut hocam beni aradı ve beni ne kadar önemsediğini telefonda söyledi. Bu destekle takımıma en büyük katkıyı yapacağım. Niang büyük bir oyuncu ve çok kaliteli golcü. Fakat derbide şanssızdı, goller kaçırdı. Ben olsaydım onları atardım. Çok açık veren Beşiktaş savunmasını dağıtırdım ve farklı kazanırdık."

Fenerbahçe taraftarı çok büyük. Bir dönem beni protesto etmişlerdi ama onlara şunu söylemek istiyorum; benim sakatlığım hep vardı ama yönetim geçen sezon ameliyatıma izin vermedi ve ben sakat sakat oynadım. Keşke daha önce ameliyat olsaydım. İyileştikten sonra kendimi onlara ispat edeceğim. Her şeye rağmen teşekkürler 12 numara. Maalesef ameliyat olduktan sonra hiçbir arkadaşım beni aramadı. Sadece Aykut hoca aradı. Onun araması bana yetti."

Topuğuna basamıyor
Kemik erimesi nedeniylesol topuğundan ameliyat olan Güiza, günlerini memleketi Xerez'deki evinde geçiriyor. Güiza'nın bakımıyla ise, kız arkadaşı Rocio bizzat ilgileniyor.

Derbiyi TV'den izledi

Güiza pazar günkü F.Bahçe-Beşiktaş derbisini evinde televizyondan izledi. Güiza, arkadaşlarının kaçırdığı gollerde kahrolurken, "Ben bunu atardım", "Vurmakta gecikti", "Çok acele etti" gibi yorumlar yaptı.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN