"G.Saray'a gol atmadan kral olamaz"

Pazartesi 27.09.2010 17:24
Fenerbahçe'nin geçen sezon Toulouse'a kiraladığı Kazım, Fransız Telefoot TV kanalında canlı yayına bağlandı. Niang'ın İstanbul'a çabuk uyum sağladığını belirtti. Kazım, "Niang, G.Saray maçında gol atmadıktan sonra ne gerçek F.Bahçeli olabilir ne de kral olduğunu ispatlayabilir" diye konuştu.

Kazım'dan sonra canlı yayına bağlanan Niang ise, "Havalimanında beni karşılamaya gelen insanları görünce çok şaşırdım. Marsilya'daki basıncın aynısını burada da gördüm" dedi. Niang da Kazım'ın sözleri üzerine 24 Ekim'deki G.Saray maçını beklediğini itiraf etti. Bu arada Niang'ın Telefoot'a verdiği özel röportajın yayım tarihi açıklanmadı. Niang ile Fransız kanalının, Beşiktaş maçından sonra özel bir röportaj yaptığı izleyicilere duyuruldu.

Niang transferine mafya karıştı
İngiliz The Telegraph gazetesi ilginç bir iddia ortaya attı. Duncan White imzasıyla kaleme alınan haber makalede Bernard Tapie'den bu yana Marsilya üzerinde sürekli bir karanlık gücün etkisinin bulunduğu iddia edildi. Eski başkan Dreyfuss'un görevi bu karanlık güçler nedeniyle bıraktığı, aynı güçlerin geçen sezon Marsilya, Fransa Liginde şampiyon olurken etkili olduğunu iddia etti. Bu sezon Marsilya'dan giden ve gelen futbolcularla ilgili kararın da aynı karanlık güçler tarafından verildiğini iddia etti. Özellikle Niang transferinde Deschamps'dan Blanc'a kadar hiçbir yetkilinin Niang'ı göndermek istememesine rağmen bu transferin gerçekleşmesi anlaşılmaz bulundu.

'Pis yalancı Niang'
Marsilya'nın gözde oyuncusu Taye Taiwoo, Niang'a pis yalancı dedi. Premier Lig takımlarının gözdesi olan Nijeryalı oyuncu La Parisien gazetesine verdiği demeçte, "Mamad (Memed diye okunuyor) bana F.Bahçe'ye gideceğini söylediğinde ona, 'Sen pis bir yalancısın' dedim. O da bana Ribery ve Cisse'nin Türkiye'de oynadığını söyledi. O zaman ciddi olduğunu anladım" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN