Önemli galibiyet...

Salı 28.09.2010
Maçın başlama vuruşuyla birlikte Kasımpaşa neredeyse tüm futbolcularıyla Fenerbahçe yarı alanında. Beklenmedik bir Kasımpaşao oranda da beklenmedik bir Fenerbahçe defansı. Kasımpaşalı oyuncular elini kolunu sallaya sallaya Fenerbahçe ceza alanı içinde.
Nitekim Kasımpaşa 10. dakikada golü buluyor ve 1-0 öne geçiyor. Ersen Martin maçı bozmak için sanki özel hazırlanmış. Her hareketi toptan önce rakibe veya pozisyonda kendisine dokunsalar gözü, sözü hakemde. Aslında kendini oyuna tam verdiğinde dağınık olan Fenerbahçe defansında çok açıklar buldu.
Kaleci Volkan'dan kaptığı topu iyi kontrol edebilse oyun bir anda Kasımpaşa lehine 2-0 olacak. Bu pozisyonun dönüşünde Fenerbahçe'nin kazandığı kornerde Ersen Martin topu bilerek elle oynayınca penaltı ve sarı kart.

F.Bahçe Alex'i kazandı

Hakemin yorumu doğru ve Fenerbahçe beraberliği yakaladı. Eğer hakemAbitoğlu, Ersen Martin'in 14. dakikada Gökhan Gönül'e arkadan yaptığı müdahalesine sarı gösterebilseydi bu pozisyonda ikinci sarıdan ihraç olacaktı. Emre'nin nefis vuruşu ile Fenerbahçe 2-1 öne geçti, golden sonra Emre'nin, Aykut Kocaman'a gitmesi anlamlıydı.
23. dakikada Niang'ın golünde ofsayt yok.
Fenerbahçe defansında Lugano, Bilica, Santos'un çok kopuk oynamalarından yararlanan Ersen durumu 3-2 yaptı. 34. dakikada Lugano'nun Ersen hareketi bariz gol şansını engelleme olduğundan sarı değil kırmızı olmalıydı.
42. dakikada Alex'e ceza alanı içinde yapılan hareket penaltıydı.
İkinci yarıya Fenerbahçe Santos'un yerine Caner'i, Bilica'nın yerine Yobo'yu oyuna alarak dağınık oynayan defansını toparlamağa çalıştı.
Alex duran toptaki akıl dolu hareketi, Niang'a verdiğ paslarla ve sonrasında kendisinin de attığı golle Fenerbahçe'yi 6-2 öne geçirdi.
Fenerbahçe, dün akşam moralsiz Alex'i tekrar kazandı. Bu galibiyetle Fenerbahçe defansındaki sıkıntıları göz ardı etmemeli.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN