Kocaman şifre

Çarşamba 29.09.2010

Kasımpaşa maçıyla taşları yerine oturtmaya başlayan hoca, daha çok savaşan ve kazanan bir ekip oluşturma düşüncesiyle kafa yoruyor...

Bu sezon kadrosunu yeniden şekillendiren ve nasıl bir rota içine gireceği merakla beklenen Fenerbahç, 6-2'lik Kasımpaşa galibiyetiyle moral bulurken gündemdeki isimlerin başında yine teknik direktör Aykut Kocaman yer alıyor. Kocaman'ın ileriye dönük umut dolu sözleri moralleri yüksek tutarken şampiyonluk konusunda iddialı konuşmak yerine sistemi oturmuş bir düzen vaadi 'gerçekçi yaklaşım' olarak değerlendiriliyor.

Gerideyiz, ama ilerliyoruz

Teknik direktör olarak göreve geldiği günden beri toplantılarının çoğunluğunu takip ettiğimizi göz önünde bulundurarak Aykut Kocaman'ın takımıyla ilgili, geleceğe yönelik düşüncelerini ve planlarını özetledik... İşte Kocaman'ın söyledikleri doğrultusunda düşünce ve planlarının özeti...
-Takım kesinlikle hedeflediğimiz tablonun daha çok gerisinde ama hızla da ilerliyoruz. Önemli olan kazanıp iyi olmaktan çok iyi olunduğunda kazanıldığını görmek.
Bunun da temelinin iyi çalışmaktan geçtiğini söylemeliyiz.
Silme gibi lüksümüz yok

-Takımda özellikle yabancılarda sürekli bazı isimler kulübede olacak.
Bu iki haftadır Stoch oluyor. Başkaları da oynayamayacak. Ama bunun nedeni yabancı kontenjanı.
-Takımda kimseyi silme gibi bir lüksümüz yok. Çaba gösterdiğine inandığımız herkese kapımız açık.
Bunun da yolu hafta içi çalışmalardan geçer. Fenerbahçe forması ucuza giyilmez.
-Savunmada sorun yaşadığımız ortada.
Çok kolay pozisyon hatası verdiğimiz doğru.
Bunu şimdilik eldeki kadroyla dengeleyeceğiz. Ama devre arası gidenler ve gelenler olacak. Savunmadaki sıkıntılara göre çalışma yapacağız.
- Alex de bizim futbolcumuz ve benim kolaylıkla vazgeçeceğim bir isim değil.
İyi çalıştıkça, ona kapımız hep açık olacak.
O da dahil kimseyle kişisel hiçbir sorunum yok. - Gazete okumuyorum, haberleri çok takip etmiyorum. Evim ve Samandıra arasında gidip geliyorum.
İyi oldukça 'Aferin' deneceğini bildiğim gibi başarısız olursam da 'Allah'a ısmarladık' demeyi de bilirim. Kimsenin haksız yere beni desteklemesine gerek yok, böyle bir şey de zaten olmuyor.
- Herkesin beklediği 'şampiyonluk' sözünü vermem için hedefimdeki takıma yaklaşmamız lazım. Zaten o zaman da camia şampiyonluk havasına girer. Fenerbahçe de bu şampiyonluğu getirecek güce sahip bir kulüp. Ama bu ortam için zamana ihtiyacımız var.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN