"Fazlamız bile var"

Cuma 01.10.2010 16:11

Fenerbahçe'nin Nijeryalı savunma oyuncusu Joseph Yobo, sarı-lacivertli ekibin şampiyon olabilmek için eksiğinin bulunmadığını, aksine fazlasının olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe Dergisi'nin ekim sayısında röportajı yer alan Yobo, ''Büyük takımlar kazanmaya başladıkça daha çok kazanırlar. Hedefe yönelik motivasyonları artar. Biz de çıkışa geçtiğimizde devamı gelecektir. Fenerbahçe şampiyonluk hedefini yerine getirecek bir takıma sahip. Bu takımın hiçbir eksiği yok. Şampiyonluk için fazlamız bile var'' ifadelerini kullandı.

Yeteneklerine güvendiğini, kendine has bir stili olduğunu kaydeden Yobo, taraftarlarla olan ilişkisini, gösterdiği performansın belirleyeceğini belirterek, ''Kalitemi saha içinde ve dışında göstereceğim. Performansımla birlikte Fenerbahçe taraftarını da etkileyeceğimi düşünüyorum. Taraftar bizi desteklediği sürece bizden beklenilen çıkışı yapıp art arda galibiyetli bir maç serisi çıkaracağız'' dedi.

''SAVUNMADA EKSİKLİK YOK''


Fenerbahçe savunmasında görev yapan isimlerin çok kaliteli olduğunu kaydeden Yobo, defans hattında bir eksiklik bulunduğunu düşünmediğini söyledi.

Yobo'nun ifadeleri şöyle:

''Fenerbahçe'nin defans hattında bir eksiklik olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan, birimiz oyundan çıkmak durumunda kaldığımızda, sakatlık, kart veya ceza durumlarında, hepimizin birbirimizin yerini aynı derecede iyi doldurabilmesidir ki, bu güç ve denge Fenerbahçe defansında bence mevcut. Yetenekli, zeki ve güçlü bir defansa sahibiz. Bu da tabi ki Fenerbahçe'nin yararına olur.''

Sakatlığı çok kısa bir sürede atlattığını bildiren Yobo, ''İngiltere'de olsam bu sakatlık durumunun ardından sahaya dönmem aylarımı alırdı. Burada teknik ve sağlık ekibinin de çok büyük katkısı var'' ifadelerini kullandı.

Yobo, Beylerbeyi'nde gerçekleştirilen röportajda, çay içmek için önce tereddüt ettiğini, ancak daha sonra elinden çayı ve simidi düşürmediğini belirterek, ''Türk kültürünü yavaş yavaş görmek ve öğrenmek çok keyifli ve güzel'' dedi.
Etiketler Fenerbahçe, yobo
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN