Gyan sürünüyor Niang uçuyor

Çarşamba 06.10.2010

Fotomaç'ın tarihi uyarısı sonrası F.Bahçe'nin kapısından dönen Gyan Sunderland'da kaçırdığı akıl almaz gollerle saç baş yolduruyor

Tarih 20 Temmuz 2010... Transferin döneminin en hareketli günleri. F.Bahçe golcü arıyor. Liste kalabalık ama iki isim öne çıkmış durumda. Birisi Rennes'in Ganalı forveti Gyan, diğeri ise Marsilya'nın Senegalli golcüsü Niang. Milyonlarca F.Bahçeli kimin transfer edileceğini heyecanla beklerken, Fotomaç'ın şu manşeti bomba etkisi yapıyor: GYAN ELDE PATLAR.

Kamu görevini yerine getiren Fotomaç, Ganalı'nın göz boyayan parlak cilasını kazıyor ve gizlenen gerçeği gözler önüne seriyor.

Avrupa futbolu uzmanımız Barış Dinçarslan'ın bir kuyumcu titizliğiyle hazırladığı bu çarpıcı haberde Gyan'ın aslında hiç de iyi bir golcü olmadığı, istenen parayı kesinlikle hak etmediği ve Fenerbahçe'ye gelmesi halinde"ikinci Güiza vakası" yaşanacağı net bir şekilde belirtiliyor. Bu tarihi uyarımızdan sonra Fenerbahçe'de rota değişiyor ve Gyan'ın yerine Mamadou Niang transfer edilirken, Ganalı oyuncu da 11 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Sunderland'ın yolunu tutuyor.

İşte bu uyarımızın üzerinden 2.5 ay geçtikten sonra Fenerbahçe'nin transferde direkten döndüğü tüm çıplaklığıyla ortaya çıktı. Çünkü Gyan, Sunderland'a adeta "Güiza sendromu" yaşatıyor. Henüz ilk 11 yüzü göremeyen, 3 maçta sonradan oyuna giren Gyan yalnızca 1 gol atarken en kolay golleri bile kaçırıp saç baş yolduruyor. Kulüp devre arasında ondan kurtulmaya çalışıyor. Diğer yandan 6 maçta 7 gol atan Fenerli Niang ise 1.17'lik ortalamayla Avrupa'nın en golcü oyuncusu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN