Fener'e bir Kara Şimşek daha Diarra

Pazartesi 11.10.2010

Niang, Dia ve Yobo transferlerinde hedefi 12'den vuran Fenerbahçe, bir siyahi yıldıza daha kancayı taktı. Yeni hedef olan Real Madrid'in ön liberosu Lassana Diarra, Cristian'ın yerine düşünülüyor.

Cristian'ın yerine kalitesi tartışılmayacak bir ön libero almayı planlayan Fenerbahçe, Real Madrid'in yıldızlarından Lassana Diarra'yı da transfer listesine dahil etti. Daha önce Lyon'lu Makoun, Rosenborg'lu Annan ve Nancy'li Bakaya Traore için girişimlerde bulunan Fenerbahçe, şimdilik bu futbolcularla ilgili çalışmalara ara verdi ve rotasını tamamen Diarra'ya çevirdi. Yeterince forma şansı bulamadığı gerekçesiyle Real Madrid'den ayrılmak istediğini söyleyen Fransız oyuncu için teknik direktör Aykut Kocaman'ın yöneticilere, "Durumunu araştıralım. Bize maliyeti çok yüksek olmayacaksa kaçırmayalım" dediği öğrenildi.

Kocaman'ın bu isteği üzerine Fenerbahçe'de diğer ön libero adaylarıyla ilgili çalışmalar askıya alınırken, Diarra için yapılan ilk yoklamanın olumlu olduğu belirtildi. Bu sezon İspanya liginde altı maçın dördünde forma giyen Diarra, sadece iki kez ilk 11'de sahaya çıktı. Teknik düzeyi üst düzeyde olan Diarra, Aykut Kocaman'ın istediği gibi, geriden oyun kurma özelliğine sahip. Ayrıca son derece mücadeleci bir futbolcu olan Diarra, bu yönüyle de Fenerbahçe'nin yeni oyun anlayışına uygun bir isim olarak dikkat çekiyor. Yıldız futbolcunun, 2008-09 sezonunun devre arasında geldiği Real Madrid'le iki yıl daha sözleşmesi bulunuyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN