"Fenerbahçe'den özür dileriz"

Çarşamba 20.10.2010 13:37

Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Cengiz Yönet, Fenerbahçeli futbolculara geçen pazartesi günü maçın oynandığı esnada yapılan çok ağır hakaret ve küfürleri kabul etmediklerini belirterek, Konyaspor Yönetim Kurulu adına özür dilediklerini söyledi.

Yönet, kulüp binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında, Fenerbahçe'den özür diledi. Fenerbahçe maçında küfür edenleri taraftar olarak nitelendirmediğini bildiren Yönet, ''Fenerbahçeli futbolculara maçın oynandığı esnada yapılan çok ağır hakaret ve küfürleri kabul etmek insanlık onuru taşıyan hiç kimsenin harcı değildir. Fenerbahçeli futbolcu kardeşlerimizden, Fenerbahçe taraftarından, başta Aziz Yıldırım olmak üzere Fenerbahçeli yöneticilerden Konyaspor Yönetim Kurulu adına özür diliyorum'' dedi.

Yönet, pazartesi günü sahalarında ağırladıkları Fenerbahçeli futbolculara insanlık onuruna yakışmayacak küfürler edildiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

''Üstelik küfür edilen oyunculardan bazılarının milli futbolcularımız olması, kutsal dediğimiz milli formayı taşıyor olması, hatta milli takımımızın kaptanı olan Emre'ye annesi üzerinden küfür edilmesini kabul etmek asla ve asla mümkün değildir. Pazartesi günü oynanan maçta bu ağır, haksız, galiz küfürleri eden insanların kendi annelerinin ellerinden öperken yapmış oldukları küfürleri akıllarına getirmelerini istiyor ve kendilerini izana davet ediyoruz. Yine stada giriş esnasında turnikelerimiz kendini bilmez birkaç insan tarafından kırıldı. Bu kişiler parasını vererek maçı medeni bir şekilde izlemek isteyen seyirci ve taraftarlarımızın içeri girmesine engel oldular. Biletini almış olduğu halde maça giremeyen taraftarlarımız olmuştur. Onlardan yönetim olarak bu sıkıntıları yaşatmış olduğumuz için özür diliyoruz.''

''SORUMLULAR ADALET ÖNÜNE ÇIKACAK''
Yönet, küfür ve şiddet olaylarını yapanları şiddetle kınadıklarını vurgulayarak, ''Yönetim olarak küfrün sona ermesi için üzerimize düşen her şeyi sonuna kadar yapacağız. Konya Emniyet personeline bu konuda yardımcı olacağız. Sorumluların adalet önüne çıkması için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Sorunlardan kaçmayacağız, görmezden gelmeyeceğiz ve ötelemeyeceğiz. Bu konuda kararlığımızı var'' diye konuştu.

Medical Park Antalyaspor maçının hazırlıklarının sürdüğünü de ifade eden Yönet, Antalya deplasmanında puan ya da puanlar almak istediklerini sözlerine ekledi.
Etiketler Konyaspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN