Web Sürümüne Geç

"Kimse Fenerbahçe'yi kullanamaz"

Pazartesi 01.11.2010 15:54

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün resmi dergisinin Kasım sayısında önemli açıklamalarda bulundu...

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, taraftarın büyük desteği ile birlik ve beraberlik içinde yollarına devam ettiklerini, camianın alınan olumsuz sonuçları kendilerine fırsat bilenlere prim vermediğini ifade ederek, ''Artık herkes çok iyi biliyor ki, hiç kimsenin kişisel arzu ve çıkarları, Fenerbahçe'nin çıkarlarının önünde değil ve kimse Fenerbahçemizi kendi popülaritesi için kullanamaz. Bugüne kadar nafile olan bu girişimler, her geçen gün cılızlaşıyor ve biliyoruz ki yakın gelecekte tamamen yok olacak'' dedi.

Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin kasım sayısındaki yazısında, futbol takımının durumu, şampiyonluk yarışında yaşadıkları olumsuzluklar, camiada son dönemde yaşananlar ve amatör şubelerde elde edilen başarılara dikkati çekti.

Taraftarın büyük desteğiyle birlik ve beraberlik içinde yollarına devam ettiklerini kaydeden Fenerbahçe Başkanı, ''Camiamız, takımımızın aldığı olumsuz sonuçları, kendilerine fırsat bilenleri artık son derece iyi tanıyor ve onlara asla prim vermiyor. Bunu görmek, bizler adına büyük bir mutluluk. Artık herkes çok iyi biliyor ki, hiç kimsenin kişisel arzu ve çıkarları, Fenerbahçe'nin çıkarlarının önünde değil ve kimse Fenerbahçemizi kendi popülaritesi için kullanamaz. Bugüne kadar nafile olan bu girişimler, her geçen gün cılızlaşıyor ve biliyoruz ki yakın gelecekte tamamen yok olacak'' ifadelerini kullandı.

''TAKIMIMIZ TARAFTARIMIZI MEMNUN EDEN OYUN ANLAYIŞIYLA SAHADA TER DÖKÜYOR''
Futbolun doğasında sertliğin olduğunu ancak bunun uzun süreli sakatlıklara neden olacak noktalara ulaştığında maçlarda hakemlerin bu duruma müdahale etmesi gerektiğini savunan Yıldırım, hakemlerden maçın sonucunu etkileyecek boyutta hareket ve faullere izin vermemelerini beklediklerini ifade etti.
Sarı-lacivertli ekibin, ''göze hoş gelen, taraftarı memnun eden bir oyun anlayışıyla sahada ter döktüğünü'' kaydeden Yıldırım, şöyle konuştu:

''Yaşanan sakatlıklar ise oyun planımızda değişikliklere neden olurken teknik heyetimizi de zor durumda bırakıyor. Sertlik, futbolun doğasında var ve bunu hepimiz gayet iyi biliyoruz. Ancak sertlikler uzun süreli sakatlıklara yol açacak noktalara ulaştığında, hakemlerimizin bu duruma müdahale etmesi ve müsamaha göstermemesi gerekiyor. Son haftalarda, bu konuda ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Rakiplerimizin, takımımıza karşı oynadığı sert futbol, ciddi ve uzun süreli sakatlıklara neden oluyor. Beklentimiz, hakemlerimizin saha içerisinde oyuna hakim olmaları ve sporcuların sağlığını tehdit edecek, maçın sonucunu etkileyecek boyutta hareket ve faullere izin vermemeleri.''

''ŞAMPİYONLUK YARIŞI UZUN VE ZORLU BİR MÜCADELE''
Mutlak galibiyet parolasıyla çıktıkları Galatasaray ve Bursaspor maçlarından birer puan almalarının kendilerini son derece üzdüğünü belirten Yıldırım, ligde kalan tüm maçlarda parolalarının her zamanki gibi kazanmak olacağını ifade ederek şunları kaydetti:

''Şampiyonluk yarışı uzun ve zorlu bir mücadele. Her maça kazanmak amacıyla çıktığımız bu uzun lig maratonunda, maalesef puan kayıpları da yaşayabiliyoruz. Futbol takımımız, geride bıraktığımız ay içerisinde çıktığı her maçta, gözle görülür bir ilerleme kaydetmiş olsa da bazı karşılaşmalarda istediğimiz sonuçlara ulaşamadık. Mutlak galibiyet hedefi ile çıktığımız Galatasaray ve Bursaspor maçlarından birer puan almak bizi son derece üzdü. Fenerbahçe, her zaman her maça galip gelmek adına çıkar, geride kalan tüm maçlarda da parolamız, her zamanki gibi galip gelmek olacaktır. Ancak başta da belirttiğim gibi, şampiyonluk yarışında önümüzde daha çok maç var ve amacımız bundan sonra puan kayıplarını minimum seviyeye çekmek.''

''AMATÖR BRANŞLARDA AVRUPA'DA KUPALAR KALDIRMAK EN BÜYÜK ARZUMUZ''
Bu yıl da tüm branşlarda olduğu gibi hedeflerinin zirve olduğunu belirten Aziz Yıldırım, ''Amatör branşlarda, Avrupa'da kupalar kaldırmak en büyük arzumuz'' dedi.

Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol Takımı'nın bu yıl müsabakalarını Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynayacağını hatırlatan Yıldırım, taraftarlara kombine kart satışı konusunda büyük avantajlar sağladıklarını, bir ilki gerçekleştirerek loca satışları yapmaya başladıklarını ve taraftarların localara büyük ilgi gösterdiğini anlattı.

Bayan basketbol takımının, masa tenisi şubesinin ve boks şubesinin aldığı başarıları anlatan Yıldırım, Batman'da gerçekleştirilen organizasyonu da hatırlatarak, ''Fenerbahçemiz, önümüzdeki günlerde ülkemizin diğer şehirlerine de ziyaretler gerçekleştirecek ve dostluk maçlarına devam edecek. Profesyonel futbol takımımızı ve sporcularımızı, imkanlar el verdikçe ülkemizin her yanına götürüp halkımız ve taraftarlarımızla buluşturacağız'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN