Web Sürümüne Geç

Evlerinde yeneriz

Perşembe 11.11.2010

"Amaç derbileri kazanmak değil, şampiyon olmak. Saracoğlu'nda yenemedik, gidip Aslantepe'de, İnönü'de yeneriz. Ben futboldan da anlarım betondan da"

Derbilerle iş bitmiyor
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım Lig TV'de Sinan Engin ve Melih Gümüşbıçak'ın sorularını yanıtladı. Başkan Yıldırım, "G.Saray ve Beşiktaş'ı Saracoğlu'nda yenemedik. Amaç derbileri kazanmak değil, şampiyon olmak. Gidip onları Aslantepe'de, İnönü'de yeneriz" dedi. Geçmişte derbileri kazanmalarına rağmen şampiyonluklar kaçırdıklarını da belirten Yıldırım daha önce söylediği, "Betondan da anlarım futboldan da" sözünü tekrarladı, Mourinho'yu örnek gösterdi.

En iyi kadro bizde
Mourinho futbolcu muydu? Anlamak için oynamaya gerek yok. Doğduğumdan beri futbolun içindeyim. 1990'da geldiğimde antrenmanı izleyemeyenler şimdi köşe yazarlığı yapıyor. Ben 1. kişiyim, her şeye karışırım" diyen başkan Yıldırım, Türkiye'nin en iyi kadrosuna F.Bahçe'nin sahip olduğunu ve Aykut Kocaman'dan memnun olduğunu da söyledi. Yıldırım şöyle devam etti: "Devre arasında Kocaman'ın oyuncu isteği olursa oturur konuşuruz. Gerekirse alırız da..."

2 kez daha şampiyon olurduk
Biz isteseydik 2 şampiyonluk daha alırdık. Ama yatırım yaptık. Stat projemizi tüm kulüpler örnek aldı. Denizli ve Trabzon maçlarını kazansak 6 kez, biraz daha para harcasak 8 kez şampiyon olurduk. Ben giderken, '8 kez şampiyon yaptı ama mal-mülk bırakmadı' derlerdi. Üç yılda 3 şampiyonluğu inanarak söyledim. Hedef koymak, başarıyı getirir."

Yabancıda sınır kalksın
Yabancı oyuncuda sınır olmamalı. Sahaya çıkacak sayı 5-6 veya neyse adı konur ama istersem 20 yabancı da almalıyım. Çünkü alıyorsun, gönderemiyorsun. Maliyetleri çok yüksek. Yerli oyuncu almak yabancıdan çok daha zor, pahalı."

Kızlar beni de ağlattı
En çok üzüldüğüm günlerden biri voleybolda kızların şampiyonluğu kaçırması oldu. Baktım kızlar ağlıyor, tüm takım bana bakıyor. Ben de ağladım. Bir de Chelsea maçını unutamıyorum. Hatam olmuştur, 'Keşke yapmasaydım' hiç demedim."

Arda'yı artık ikna edemem
Aykut Kocaman'ın istediği her oyuncuyu şartlara göre alabiliriz. Arda Turan da iyi futbolcudur. Medya çok üzerine gidiyor. Geçmişte 'Arda'yı 15 dakikada ikna ederim' demiştim. Bu sözüm artık geçerli değil."

Anadolu ihtilali olmadı
Sezon içinde üç büyükler inişler, çıkışlar yaşayacaktır. Şampiyonluk hesaplarını tüm takımları katarak yapıyoruz. Bu sezon da şampiyonluk Anadolu'ya giderse, lig bu sıralama ile biterse o zaman ihtilal gerçekleşmiş olur."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN