Web Sürümüne Geç

Sahibinden itiraflar

Cumartesi 20.11.2010

Santos: 16 gol yiyorsak bundan ders almamız gerekiyor. Takımın her parçası defans yapmalı... Uğur: Daha programlı ve özverili çalışmalıyız İyi sonuçlar, kora kor ve sert futbolla gelir

Fenerbahçe'de bu sezon arzuladığı dakikayı alamayan Andre Santos'la sakatlığı nedeniyle henüz siftah yapamayan Uğur Boral, FBTV'ye çarpıcı açıklamalar yaptı. İki futbolcu, kulübün resmi yayın organında 'nerede hata yaptıklarını' anlatırlarken, kendilerince bazı tavsiyelerde bazı bulundu. Sakatlığını ileri sürüp Gaziantep maçında oynamayan, birkaç gün sonra ise Brezilya Milli Takımı ile Arjantin'e karşı sahada 90 dakika boy gösteren Santos, bakın neler dedi:

Öz eleştiri yapmalıyız
"12 haftada 16 gol yiyorsak, bu periyoda dair bazı şeylerden ders alıp, bazı şeyleri daha iyi yapmamız gerekiyor. Takım defansı denildiğinde, takım olarak defanstan bahsediyoruz. Takımın her parçası savunmaya dahildir. Geride kalan maçlardan gereken sonuçları çıkarmalıyız."

Kalitemize yakışmıyor
"Bucaspor maçını mutlaka kazanmalıyız. Bizim gibi kaliteli bir takımın bundan sonra maç kaybetmemesi gerekir. Şampiyonluk yolunda daha az hata yapan takım ipi göğüsleyecek. Özellikle bu tip maçlarda hiçbir şekilde teklemememiz lazım.Defansta yaptığımız hataları azaltıp, bundan böyle takım hüviyetinde başarılı bir çıkış yakalamamız kaçınılmaz görünüyor. Pazartesi günü bu bilinçle sahaya çıkacağız ve taraftar desteğiyle bu karşılaşmadan galip ayrılacağız."

* * *
Uğur Boral ise geldikleri noktada sakatlıkların etkisinin büyük olduğunu savunurken, "kora kor mücadele etmeleri" gerektiğini söylemeyi de ihmal etmedi. İşte Uğur'un açıklamalarından satırbaşları: "Oyunculara, takıma baktığım zaman çok iyi bir ekibiz. Ama sakatlıklar bazı şeyleri daha iyi yapmamızı engelledi. Takımda çok sakatlık yaşandı ama buna sığınmamalıyız. Çünkü kadro geniş ve tüm oyuncu- lar birbirinin yerini doldurabilir. Birlikten kuvvet doğar, gruplar takım olduğu zaman başarı elde edebilir. Takım olmak demek, beraber hissetmek, beraber olmak demek.

Hâlâ en büyük aday biziz
"Hocalarımız tabii ki eksikleri daha iyi görüyor, analizler yapıyorlar, gerekli çalışmalarda bulunuyorlar. Bunun üstesinden gelinecektir, buna inanıyorum. Şampiyonluğun en büyük adayı hâlâ biziz. Daha programlı ve özverili çalışmalarla, kora kor, sert mücadelelerle güzel günlere
kavuşabiliriz. İyi sonuçlar böyle gelir."

Maç eksiğim bulunuyor
"Şu anda önceki dönemlere göre daha iyiyim. Antrenmanlarda kendimi daha iyi hissediyorum. Ama henüz yüzde yüz hazır değilim, 9 aydır futbol oynamadım, maç yapmadım. Maç eksiğim çok fazla. Aykut hocam da bu sakatlığı yaşadığı için durumumu anlıyor sağ olsun. Benim yaşadığım, hissettiğim şeyleri de biliyor. Hocam en doğru kararı verecektir. En kısa sürede arkadaşlarımla birlikte olmak, resmi maçlarda görev almak istiyorum."


Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN