Suyun akış yönü değişti

Pazar 28.11.2010

Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediye'nin turnikesine çekinerek yaklaştı. Ama bu kez 'futbol sihirbazı' Alex; Akbil'i bastı, F.Bahçe'yi 3 puana ulaştırdı.

*Fenerbahçe; Olimpiyat Stadı'nda üç maçta da yenildiği İstanbul Büyükşehir Belediye'yi bu kez yıktı ve şeytanın bacağını kırdı. Sarı-lacivertli takıma altın değerinde 3 puanı getiren golü 33'te Alex kaydetti. 77'de Dia'nın düşürülmesi ile kazanılan penaltıyı Niang gole çeviremedi. 79'da İstanbul BŞB'den Ekrem kırmızı kart gördü.

* 9 ve 16'da net fırsatlar yakalayan Niang fileleri havalandıramadı. İbrahim Akın ise 4 net gol pozisyonunda kaleyi bulamadı. Maçın 49. dakikasında Ekrem, ceza sahasında Alex'i tutup yere indirdi. Hakem Halis Özkahya penaltıyı es geçti. Sarı-lacivertliler, bu önemli maçı kazanarak lider Trabzon'la aradaki 6 puanlık farkı korudu.

Daha önceki 3 maçı da kaybetti

İstanbul BŞB engelini Alex ile yıkan F.Bahçe çok anlamlı bir zafere imza attı... Abdullah Avcı'nın takımı ile Olimpiyat Stadı'nda daha önce oynadığı 3 randevuyu da yitiren sarı-lacivertliler, dün adeta suyun akış yönünü değiştirdi... Son 5 maçının 4'ünü kazanıp, birinden de beraberlikle ayrılan formda rakibini tek golle yıkan Kanarya, aynı zamanda bu sezon ilk 7 sırada yer alan takımlar karşısında da ilk 3 puan sevincini yaşadı.

Niang, penaltıyı gole çeviremedi
Müthiş bir mücadeleye sahne olan maçta ev sahibi ekibin yıldız oyuncusu İbrahim Akın, 2'si ilk yarıda 2'si de 2'nci devrede olmak üzere 4 net fırsatta çerçeveyi bulamadı. F.Bahçe ise 79. dakikada Mahmut'un ceza sahasında Dia'yı düşürmesi ile kazanılan penaltıdan Niang'la yararlanamadı. Lider Trabzon'un G.Antep'i devirdiği gün zor deplasmandan zaferde dönen F.Bahçe, bu önemli galibiyetle puan farkının açılmasına izin vermedi.


DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA