Saldır F.Bahçe

Çarşamba 09.02.2011

Sezonun 2. yarısında 3'te 3 yapan F.Bahçe'de rakamlar "Savaşan kazanır" diyor. İlk 3 ile son 3 maç arasında fark 'dağlar kadar'

Sezonun ilk yarısının son maçıyla (Sivas) birlikte 4'te 4 yaparak seri yakalayan F.Bahçe, agresif ve savaşçı kimliğine bürünmesiyle başarılı oldu. İlk 3 ve son 3 hafta baz alınarak yapılan değerlendirmede bu fark açık açık görünüyor. Sarı-lacivertli ekip ilk 3 haftada rakiplerine 15 pozisyon verirken, son 3 haftada bu rakam 8'e indi. 24 olan faul sayısının 55'e çıkması da agresif futbolun göstergesi oldu. F.Bahçe kondisyon olarak da iyi duruma geldiğini 3 maçta kanıtladı.

Kocaman dikkat çekmişti
Sarı-lacivertli ekibin girdiği gol pozisyonunun (25 /19), attığı golün (10/6) düşmesi ise daha dengeli, daha sabırlı futbol düşüncesinin ürünüydü. Aykut Kocaman'ın, "Sabırlı oynamayı öğrenmeliyiz. Oyuncularım 'hemen gol atayım iş bitsin' diye düşünüyor. İkinci yarı motivasyon kayboluyor" sözüyle dikkat çektiği sorunu devre arası Antalya kampında giderdiğini de gösterdi. Artık F.Bahçe iyi savunma yapıyor, kontrollü oynuyor.


Muhammet ŞAHİNTAŞ


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN