Emenike için Yobo devrede

Cuma 01.04.2011

"Emenike bana Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istediğini söyledi Umarım en doğru kararı verir. Ben de kendisiyle konuşacağım"

MİLLİ Takım kampından dün dönen ve takıma katılan Joseph Yobo, havalimanında NTV Spor'un sorularını yanıtladı. Nijeryalı futbolcu, en büyük dileğinin şampiyonluğu son haftaya bırakmamak olduğunu, bunu da başaracaklarını söyledi. Kiralık oynadığı Fenerbahçe'deki geleceğine de değinen Yobo, "Ailemle oturup konuşmam, ondan sonra karar vermem lazım. Her seçeneği açık bırakmak istiyorumama şu anda formasını giydiğim Fenerbahçe için elimden geleni yapıyorum" dedi.

Çok iyi arkadaşım
TÜRKİYE'ye uyum sağlamasında taraftarın kendisine çok yardımcı olduğunu ve 9 sezon F.Bahçe'de top koşturan Uche'nin ayak izlerini takip ettiğini sözlerine ekleyen 30 yaşındaki futbolcu, çok merak edilen "Emenike, Fenerbahçe'ye gelecek mi?" so-rusuna da ise yanıtı verdi: "Emenike benim çok iyi arkadaşım. Karabükspor'da yaptıkları ortada. Fenerbahçe'ye gelip gelmeyeceğine kendisi karar verecek. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istediğini bana söyledi. Umarım en doğru kararı verir. Ben de kendisiyle bu konuda konuşacağım."

F.Bahçe'ye satarız
Karabükspor Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, teklif gelmesi halinde Emenike'yi Fenerbahçe'ye verebileceklerini söyledi. Fotomaç'a konuşan Tankut, "Fenerbahçe dahil her takıma bu futbolcumuzu satabiliriz. Ancak bedeli bellidir. 10 milyon euro'dan aşağı bu iş kesinlikle olmaz" dedi.

Kazan'ı reddettiler
Karabükspor Genel Menajeri Seyit İçgül, 2013 yılına kadar kendileriyle sözleşmeleri olan Emenike'yi Rus kulübü Rubin Kazan ile Katar liginden bir takımın istediğini açıkladı. İçgül, her iki kulübü de tekliflerinin 10 milyon euro'dan aşağı olması nedeniyle geri çevirdiklerini kaydetti.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN