Düşen kalkamaz

Cumartesi 02.04.2011

"İlk puan kaybını yaşayan takımın yarış dışı kalma ihtimali oldukça yüksek görünüyor"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Lig TV'den Tunç Elibol'un sorularını yanıtladı. Kendileri açısından her şeyin çok iyi gittiğini belirten başarılı teknik adam, çarpıcı tespitlerde bulundu. İşte Kocaman'ın açıklamalarından öne çıkanlar: "Galatasaray maçını kazandıktan sonra milli maç arasına girmemiz iyi oldu. Milli takımlardan dönen oyuncuların son derece moralli ve sakatlık olmadan gelmeleri bizim artılarımız. Burada kalan oyuncularımızla ise eğlenerek antrenmanlara devam ettik. Umarım iyi görünen tablo yanıltıcı değildir."

Psikolojik etki yıpratır
"Bursaspor ile ilk yarıda oynadığımız maçı izledik, hatalarımızın olduğunu gördük. Gayretimiz aynı hataları tekrarlamamak adına olacak. Pazar günü oldukça tempolu bir maça çıkacağız. Trabzon'un ve Fenerbahçe'nin ciddi bir fark yaratarak öne çıkmaları iki takımın da gücünü ortayla koyuyor. İlk kırılmayı yaşayanın sanki yarış dışı kalabilme ihtimali yüksek görünüyor. İlk puan kaybeden tarafın psikolojik etkinin altında ezileceği gibi bir manzara hakim. Yarış, erken kırılma olmazsa da ligin sonuna kadar nefes nefese gidecek gibi."

Yerli hocalar bir adım önde
Aykut Kocaman, yerli teknik adamların giderek kendilerini geliştirdiklerini belirtirken, bu gelişimin daha da devam edeceğine inandığını vurgulayarak, "Arkadan gelen genç jenerasyon sadece futbolla ilgili değil, sevk ve idare, insan yönetme, entelektüel bakış konusunda da kendisini geliştiriyor. Biz yerli hocalar olarak, camialardan bir şeyler almanın yanı sıra bir şeyler vermek konusunda da yabancı hocalara nazaran bir adım öndeyiz" dedi.

Zor maçların avantajı var
Kocaman, Türk Telekom Arena Stadı'nda elde ettikleri Galatasaray galibiyetinin, yelkenlerini rüzgarla dolduracağını söylediğini, bunun şimdilik böyle göründüğünü ifade erken, şu yorumu yaptı: "Bunu önümüzdeki haftalarda daha net göreceğiz. Bursaspor, Eskişehirspor ve Gaziantepspor maçlarının bir avantajı var. Üçü de oynamak isteyen takımlar. Biz de oynamak istiyoruz. Bu zor karşılaşmalarda gücümüzü rakiplerimize göstermek arzusundayız."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN