Atatürk aşığı

Pazar 03.04.2011

Türkiye ve İstanbul'u çok seven Alex'in, büyük kızı Maria'nın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile ulusal marşımıza büyük hayranlığı var

FENERBAHÇE'nin yıldız futbolcusu Alex de Souza, yedi yılı aşkın süreden bu yana sarı-lacivertli formayı giyiyor. Brezilyalı futbolcu saha içinde ve saha dışındaki efendi kişiliğiyle bu süre içinde çoğu futbolseverin sevgi ve saygısını kazandı. Digiturk dergisi ise Alex ile Fenerbahçe, İstanbul, ailesi ve gelecaği hakkında bir röportaj gerçekleştirdi. İşte Alex'ten bombalar: "Türkiye'de bu kadar uzun süre kalmayı beklemiyordum. Zor olacağını biliyordum ama buradaki herkes bana yardımcı oldu.

'Huzuru burada buldum'
KENDİMİ artık sizlerden biri gibi hissediyorum. Kulüpte, restoranlarda, alışveriş merkezlerinde herkes bana çok olumlu tepkiler gösteriyor. Bu kadar huzurlu olacağım aklıma hiç gelmezdi. Kızım Maria çok iyi Türkçe konuşuyor. İstiklal Marşı'nı ezbere biliyor. Ulusal marşınıza ve Atatürk'e karşı inanılmaz bir hayranlığı var. Atatürk'ün hayatını çok iyi biliyor. Türk halkı için yaptıklarını okuyunca, hayranlığı giderek arttı. Tam bir Atatürk delisi şu an."

Puroyu söndürünce ikna oldu
ALEX'in, F.Bahçe'ye transferini sağlayan eski yönetici Hakan Bilal Kutlualp, transferdeki ayrıntıyı anlattı: "Alex ve kulübüyle anlaşmıştık. İş eşini iknaya kalmıştı. Alex ile odada konuşuyorduk ve ben puro içiyordum. O sırada Alex'in eşi içeriye girdi. Hamileydi. Puroyu söndürüp, özür diledim. Bu jestten etkilenince gelmeye razı oldu" dedi.

Kapadokya'nın yeri çok ayrı
TÜRKİYE'yi gezmeye çalıştıklarını belirten kaptan Alex, "Ailem ve arkadaşlarımla geziyoruz. Özellikle Kapadokya'yı çok seviyoruz. Birkaç kez gittik. Her seferinde büyüleniyoruz. Diğer şehirlere de gittik. Selçuk'u da çok sevdik" dedi. İstanbul'da en çok Bağdat Caddesi ve Nişantaşı'nı beğendiğini ifade eden sambacı, "İstinye Park'a da gidiyoruz. Beni seven insanlarla bir arada olmak bana mutluluk veriyor" dedi.

Türkçe konuşunca şaşırıyorlar...
TÜRKÇE konuştuğu için insanlarla sıkça diyalog kurabildiğini dile getiren Alex, "Türkçe konuşunca insanlar şaşırıyor ancak sonra alışıyor. Gazete bile okuyorum. Her şeyi anlıyorumama bazen ifade edemiyorum" diye konuştu. Fenerbahçe ile iki yıllık sözleşmesi olduğunu söyleyen Alex, "Sonrası ne olur bilemem. Burada yaşamak benim için büyük mutluluk. Çok alıştım. Bunu defalarca söyledim" ifadesini kullandı.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN