Nasıl mutlu olayım ki

Salı 05.04.2011

Bursa karşısında ortaya koyduğu olağanüstü gayreti galibiyet için yeterli olmayan Alex de Souza, kaybedilen iki puana kahroldu. Kaptan, Brezilya basınına içini döktü: Fenerbahçe için önemli işler yaptım. Ancak mutlu değilim. Şampiyon olmadan başarılıyım diyemem.

Fenerbahçe'nin Kadıköy'de Bursaspor'la 0-0 berabere kalıp liderliği Trabzonspor'a kaptırması, Alex de Souza'yı derinden yaraladı. Pazar gecesi müthiş oynayan ancak bu performansı galibiyete yetmeyen sarı-lacivertli kaptan, maçtan sonra adeta çökmüştü. Ağzını bıçak açmayan Alex, üzgün bir şekilde stadı terk ederken, kaçırdığı pozisyonlardan ötürü de belli ki kendisini suçlu hissediyordu. Kaptan, içini Brezilya basınına döktü.

Saygıyı hak etmeliyim
Ligde 200. kez Fenerbahçe formasını giymesiyle ilgili duyguları sorulan 33 yaşındaki yıldız, bunun kendisi için bir başarı ölçüsü olmadığını belirtirken, "7 sezonda Fenerbahçe için önemli işler yaptım. Ancak 'Mutlu musun?' diye sorarsanız; şu an için hayır! Şampiyonluk kupasını kaldırmadan ve gerçekten saygıyı hak etmeden mutlu olmayacağım. Bunu başarmadan kendimi başarılı saymayacağım" şeklinde konuştu.

Kızlarım Türk
Alex de Souza'ya twitter'dan bir hayranı, "Kızlarınız Türkçe konuşuyor mu?" diye sordu. Kaptan, verdiği cevapla gönülleri bir kez daha fethetti: "Onlar yüzde yüz Türk."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN