Fenerbahçe yeni Appiah'ını buldu

Cuma 08.04.2011 00:00

Fenerbahçe’de gelecek sezonun transfer görüşmeleri çalışmalarına başladı.

Sarı-lacivertli ekip devre arasında transfer etmeyi başaramadığı Napolili Pazienza'nın Milan ile görüşmeye başlaması, Sochaux'lu Kevin Anin'in de yeterli bulunmaması nedeniyle rotasını İngiltere'ye çevirdi. Sarı-lacivertli ekibin gündemine gelen ilk isim Obi John Mikel oldu. Çünkü Carlo Ancelotti ile anlaşamayan ve satışa listesine konan Obi için, Chelsea menajeri Shittu aracılığıyla Fenerbahçe'ye teklif yaptı. Fenerbahçe, kulübe gelen faksa olumlu yanıt verirken, yaklaşık 15 gün önce Aykut Kocaman'la birlikte Stoch'u Chelsea'den getiren iki yönetici Londra'ya uçtu.

Burada Stoch transferi sırasında Fenerbahçe'ye çok yardımcı olan Frank Arnesen, Fenerbahçe'nin iki yöneticisiyle bir araya geldi. Oldukça sıcak bir ortamda geçen görüşmede Arnesen, Obi Mikel için ilk tekliflerin Hamburg ve Fenerbahçe'den geldiğini fakat pek çok takımda olumlu cevap almayı beklediklerini söyledi. Hamburg'un, Obi için 8 milyon euro'ya çıktığını 12 milyon euro'nun ise Nijeryalı oyuncunun satışı için kendilerine yeterli bir rakam olduğunu Fenerbahçeli yöneticilere iletti.

Görüşme sonrasında iki taraf rakam üzerinde olmasa bile iyi niyet olarak bir prensip anlaşmasına vardı. Obi'nin ikna edilmesi için Nijeryal Milli Takımının kaptanı Yobo'nun kullanılması gündeme geldi.

Fenerbahçe'de taraftarın sevgilisi olan Appiah'a benzer tarzıyla Obi'nin, sarı-lacivertli taraftarların yeni sevgilisi olacağı belirtiliyor.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN