Taraflar prensipte anlaştı

Cumartesi 09.04.2011

Sarı-lacivertliler, Chelsea'den gelen faksla Londra'ya gidip İngilizlerle pazarlığa oturdu. Taraflar prensipte anlaştı

Fenerbahçe ön libero sorununa kesin çözümü İngiltere'de buldu. Sarı-lacivertli ekip, Ancelotti ile anlaşamaması nedeniyle Chelsea'nin satış listesine koyduğu Nijeryalı Obi Mikel için resmen düğmeye bastı. Edinilen bilgiye göre F.Bahçeli iki yönetici Londra'ya giderek Chelsea yönetimiyle pazarlık masasına oturdu. İngiliz ekibi, 24 yaşındaki oyuncu için 12 milyon euro istedi, ancak Fenerbahçe bu fiyatı fazla buldu. Taraflar önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelecek.

* * *
Ancelotti üstünü çizdi
Appiah'tan sonra orta sahaya aradığı savaşçıyı bir türlü bulamayan Fenerbahçe, en az bu oyuncu kadar değerli bir ismi kadrosuna katmak üzere. Söz konusu isim, Chelsea'nin Nijeryalı yıldızı John Obi Mikel. Teklif bizzat Chelsea'den geldi. İngilizler, teknik direktör Ancelotti ile anlaşamadığı için satış listesine koyacağı 24 yaşındaki futbolcuyu faks yoluyla Fenerbahçe'ye teklif etti.

Hamburg da peşinde
F.Bahçe, faksa olumlu yanıt verirken, 15 gün önce Aykut Kocaman'la iki yönetici Londra'ya uçtu. Burada Stoch transferi sırasında F.Bahçe'ye çok yardımcı olan Frank Arnesen, iki yöneticiyle bir araya geldi. Arnesen, "Hamburg, Mikel için 8 milyon euro teklif etti. Bunun üzerine çıkarsanız Mikel'i size veririz" dedi. Taraflar rakamda olmasa bile prensipte anlaştı.

15'inde parladı
İngiltere'de ünlü Fransız ön libero libero Claude Makelele'nin varisi olarak görülen John Obi Mekel, henüz 15 yaşında Güney Afrika'nın Ajax Cape Town takımı tarafından keşfedildi. 2005 yılında Dünya Gençler Şampiyonası'nda turnuvanın en iyi ikinci oyuncusu, 2005 ve 2006'da Afrika'da yılın genç yeteneği, 2007 ve 2008'de ise Chelsea'de yılın genç oyuncusu seçilen Mikel, Chelsea'de Essien ile Ramires'in gölgesinde kalıyor.

Şevket ARSLAN


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN