Asıl rekabet evde

Çarşamba 13.04.2011

"Memleketimle gurur duyuyorum. Ama bizim işte duygusallığa yer yok. Ailemin çoğu Trabzonsporlu. Onlara 'Hiç boşuna umutlanmayın' diyorum, bana çok kızıyorlar"

Fenerbahçe'nin Trabzonlu futbolcusu Özer Hurmacı, Trabzonspor'u tutan aile üyeleriyle aralarında tatlı bir rekabet olduğunu söyledi. Fotomaç'a konuşan genç yıldız, Fenerbahçe'nin ekmeğini yediğini ve takımının şampiyonluğu için savaş verdiğini, vermeye devam edeceğini söyledi. Ailesi nedeniyle evde de büyük bir rekabet yaşandığını anlatan Özer, duygularını şöyle paylaştı:

İki takım da hak ediyor
"Trabzonluyum ve bununla gurur duyuyorum. Ama profesyonellikte duygusallığa yer yok. Ailemin çoğu Trabzonsporlu ve doğal olarak Trabzonspor'un şampiyonluğunu istiyorlar. Ben de onlara, 'Hiç umutlanmayın çünkü şampiyon Fenerbahçe olacak' diyorum, bana çok kızıyorlar. Bence iki takım da şampiyonluğu hak ediyor. Ancak testinin biri kırılacak."

Üç şut, bir orta
Sarı-lacivertli ekipte bu sezon 13 maçta toplam 588 dakika oyunda kalan Özer Hurmacı, sadece 3 gol pozisyonu üretti, hiç gol atamadı. Asisti de olmayan Özer, kaleye 3 isabetli şut çekebilirken 1 de isabetli orta yaptı.

Yarısı bile değil
Özer Hurmacı, yaşadığı ağır sakatlıklar problemleri nedeniyle Fenerbahçe'de Ankaraspor'daki performansının yarısını bi- le ulaşamadığını söyledi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN