Lugano kafa karıştırdı

Çarşamba 13.04.2011 13:26

Fenerbahçe'nin Uruguaylı yıldızı çok özel açıklamalar yaptı:

İşte bu açıklamalardan satırbaşları:

Fenerbahçe gibi bir kulüpte oynamanın avantajları inanılmaz. Mükemmel bir yapıya sahip mesela. Her zaman şampiyon olmak ve Avrupa'da büyümeyi amaçlayan büyük bir potansiyele sahip bir kulüp.

Ekonomik açıdan çok güçlü. Brezilya Ligi, Türkiye Ligiyle aynı eşitlikte olmasına rağmen bariz dezavantajları var. Latin Amerika ligleri çok görünen ligler değil. Latin Amerikalı oyuncular ancak Avrupa'ya gidince yıldız olabiliyor.

Taraftarlar çok tutkulu. Kulübü her zaman zirvede görmek istiyorlar. Oyuncu ve antrenör ilişkilerinde süreklilik yok. Bir maç sonraki sonuç üzerinde duygusal istikrar var. Uzun vadeli projeler yapılmıyor. 80 milyon nüfusa sahip bir ülke. Ancak alttan oyuncu çıkarmak gibi hemen hemen hiç bir beklenti yok.
Onlar 23, 24 ve 25 yaşına gelmeden futbolcuya inanmıyorlar.

Ben futbollarını geliştirme çalışmaları olduğunu düşünüyorum. Yabancı sayısı 6. Amerikalılar, Afrikalılar, Avrupalılar, hepsinde uyum var. Avrupa'daki büyük kulübü ile mukayese ederseniz, çok büyük bir fark görüyorum!

Her röportajda bana İtalya'ya gidip gitmek isteyip istemediğim soruluyor. Her zaman söylediğimiz gibi, ben işimde ve ailemde istikrardan yanayım. 30 yaşımdan sonra ikna olmam için yeni bir meydan okuma gerekir. Ve bunun için tüm koşulların yerine gelmesi zorunlu. Ama her zaman cazip teklifler oluyor ve ben henüz bir şey karar vermedim. Avrupa'da üç ya da dört yılda daha güçlü liglerde oynayabilirim.
Her zaman söylediğim gibi ben futbola Sao Paulo'da veda edeceğim.

ATOM BOMBASI DIEGO LUGANO
Brezilya'nın Sao Paulo kulübünün Başkanı Joao Paulo de Jesus Lopes, Bandeirantes TV'inde katıldığı programda 'atom bombası' sözü verdi. Kırmızı-siyahlı ekibin başkanı, 'Çok önemli 3-4 yıldız ile görüşmelerimiz sürüyor. Taraftarlarımız çıldırtacak bir ismi mutlaka kadromuza katacağız. Bu isim bomba değil, atom bombası olacak' diye konuştu.

Jesus Lopes, kendisine sorulan isimlerin arasında yer alan eski oyuncuları Fenerbahçeli Lugano için de, 'O da görüştüklerimiz arasında' cevabını verdi.

Etiketler Diego Lugano
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN