Hamit Fenerli gibi konuştu

Cuma 15.04.2011 11:58

Adı her transfer döneminde Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’la birlikte anılan Hamit Altıntop, içini Almanya’da spox.com’a döktü.

Milli oyuncumuz Haziran ayında sözleşmesinin bittiğini hatırlatarak Bayern Münih'ten hiçbir yöneticinin kendisiyle görüşmemesinin çok can sıkıcı olduğunu söyledi.

Hamit, bunun başka takımlarla görüşeceği anlamına gelmemesini fakat, önüne gelen seçeneklerle ilgili de önünü kapatmanın delilik olacağının altını çizdi.

Önünden bazı seçenekler olduğunu belirten Hamit, 'Yine de ben burada profesyonelliğimin gereğini yapacağım. Benim için yapılacak en kolay şey birilerini suçlamak olur. Ben aynaya bakıyorum ve iyi olmak için her şeyi yerine getirdiğimi düşünüyorum' dedi.

Hamit'in röportajındaki belki de en ilginç cevap şu oldu: Gelecek sezon hangi yakımda oynayacağımı ben de en az sizin kadar bilmiyorum. Tek bildiğim gelecek sezon Şampiyonlar Liginde oynamak istediğim. Umarım bu isteğim yerine gelir… Hamit bu açıklamasıyla gelecek sezon üç büyükler için de Şampiyonlar Liginde oynaması muhtemel tek takım olan Fenerbahçe'yi işaret etmiş gibi görünüyor. Aynı zamanda Hamit'in Avusturya maçından önce Aykut Kocaman'la yaptığı görüşme göz önüne alındığında Hamit'in eğer Türkiye'ye gelirse rotasının Fenerbahçe olacağı düşüncesi de ortaya çıkmıyor değil.

Hamit Altıntop, "Türkiye Süper Ligi'nde seninle ilgili çok spekülasyon oluyor" sorusuna ise, 'Brezilyalılar futbol hayatlarının belirli bir bölümünde ülkelerine dönüyorlar. Türkiye'ye gitmek sadece mantıksal olarak iyi değil. Bu çok da iyi bir fikirdir. Gerçekten bana hitap eden bir durum mu? Gerçekten bilmiyorum. Ama Türkiye kesinlikle bir seçenektir' dedi.

Daha önce verdiği tüm röportajlarda Türkiye'de oynamayı düşünmediğini söyleyen Hamit'in bu sözleri yeni söylentilerin çıkmasına neden olacak gibi görünüyor.

Etiketler Galatasaray, Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN