Mustafa de Souza

Çarşamba 20.04.2011

Alex, Türk vatandaşı olma isteğini iletmek üzere başkan Yıldırım ile birlikte Başbakan'ın huzuruna çıktı. Atatürk hayranı sambacı, Mustafa ismini alacak

'Yardımcı olma' sözü
F.BAHÇE'nin Brezilyalı süper yıldızı Alex de Souza, Türk vatandaşı oluyor. Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Alex'i dün Başbakanlık Konutu'nda kabul etti. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Yıldırım, Başbakan Erdoğan'a "Sayın Başbakanım. Alex'in Türk vatandaşı olmak istemesini kendi ağzından sizin duymanız için getirdim" dedi. Başbakan da bu girişimden çok memnun olduğunu ve statü neyi gerektiriyorsa yardımcı olacağını söyledi.

'Sahaya inecek misin?'
Başbakan Erdoğan'ın, Alex'in isminin ne olacağı şeklindeki sorusuna ise Yıldırım "Henüz belirlemedik" cevabını verdi. Daha önce "Mustafa Kemal'e hayranım" diyen Alex'inMustafa adını almayı düşündüğü öğrenildi. Ali ismi de gündemde. Görüşmede Erdoğan, Yıldırım'ın Antep maçında sahaya inmesini hatırlatarak "Sahaya inecek misin" diye sordu. Yıldırım gülümsedi ancak cevap vermedi. Bunun üzerine Başbakan, "Siz inecekseniz ben de ineceğim" şeklinde espri yaptı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN