Biz buna alışığız

Cuma 22.04.2011

"F.Bahçe hakim takımdır. Bize karşı takımlar yüksek konsantrasyon ve doğal olarak durdurmak için oynarlar" "Bu işi yapamayacağımı anladığımda 'Giderim' demiştim. Ama buradayım. Kamuoyu benimle ilgili kararı verdi" "Buca maçında 10 kişi ile gol arayacağız. Burak Yılmaz'ın durumu takdire şayan. Hakemler skora etki etmemelidirler"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, dünkü antrenmandan sonra basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi. Kocaman, sezonun son haftalarını değerlendirirken çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte sarı-lacivertli başarılı çalıştırıcının soru-cevap şeklinde geçen sohbet toplantısında söylediklerinden öne çıkanlar: "Gidişat, şampiyonluk yarışının son düdüğe kadar devam edeceği yönünde. 2 puan geride olduğumuz için ipler bizim elimizde değil. Geçen sezonki gibi, iplerin bizim elimizde olacağını bildiğim durumu tercih ederdim. Çok net bir şekilde söylüyorum; bunu yeğlerdim."

Konsantrasyonları değişiyor
"Fikstür gereği Trabzonspor'un iki hafta sonra bizim rakibimizle maç yapması az da olsa onların lehine bir faktör görünüyor. Yıllardır Fenerbahçe hep hakim takımdır. Fenerbahçe'ye karşı bütün takımlar yüksek konsantrasyonla ve doğal olarak biraz da durdurmak için oynarlar. Bursaspor şampiyonluk potasının içindeyken oynadık. Oynadığımız takımları bir şekilde yarışın dışına itiyoruz. Rakip takımın konsantrasyonu sonraki maçta değişiyor."

Trabzonspor puan kaybedecek
"Bu durum Trabzonspor'un işine yarıyor. Fikstür tam tersi olsaydı, bizim lehimize olacaktı. Tamamen fikstürle ilgili bir durum. Rakibimizin kalan 5 haftada puan kaybedeceğini düşünüyoruz. Önde giden Trabzonspor, dolayısıyla cebi dolu olan, puan açısından zengin olan, kaybetmek istemeyen Trabzonspor, gergin olmaları da çok doğal. Şu anda sahipler. Ellerinde, ceplerinde duruyor. Onu kaybetmek istemiyorlar, doğal olarak gergin olabilirler."

Lanet olsun başka düşünene!
"Yapamayacağımı gerçekten anladığım zaman çekileceğimi söylemiştim. Şu ana kadar çekilmedim. Şu anda geldiğimiz yer burası. Artık kamuoyunun benimle ilgili kararı verdiğini düşünüyorum. Diliyorum şampiyon olacağız. Umuyorum şampiyon olacağız. Tamamen duygularımla, umutlarımla konuşuyorum. Bildiğim hiçbir şey yok geleceğe dönük. Başka bir anlamda konuşmazlar inşallah, lanet olsun bu düşünce sahiplerine."

Burak başımıza bela değil
"Kalecimiz dışındaki 10 kişiyle Bucaspor'un üstüne gitmeye, her oyuncumuzu forvet gibi kullanmaya çalışacağız. İzmir Atatürk Stadı'nın zeminiyle ilgili sıkıntılar var. Konsantrasyonumuz biraz düşük olursa Bucaspor maça ortak olabilir. Burak Yılmaz söylendiği gibi bizim başımıza bela değil. İşini son derece iyi yapıyor. Bizim şu anda tebrik etmekten başka söyleyeceğimiz çok fazla bir şeyimiz yok. Şu andaki durumu takdire şayan. Tebrik etmekten başka yapacak bir şey yok."

Hakemler adaletli olmalılar
"Saha dışında futbolcular birbirini sevmek zorunda değil. Ancak saha içinde aynı forma altında bu birlikteliğin sağlanması önemli. Taraftar da bunu görüyor ve 90 dakika boyunca desteğini eksik etmiyor. Taraftar inanmadığına ve güvenmediğine destek vermiyor. Hakemlerin maçların skorlarına etki etmemeleri gerekiyor. Hata olacaktır, ancak belli bir takım lehine veya aleyhine olmamalı. Hakemler mümkün olduğu kadar adaletli olmalı, duygularını işe karıştırmadıkları sürece problem yok."


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN