İzmir'de Fener alayı

Pazar 24.04.2011

51 bin 295 kişilik Atatürk Stadı'nda, sarı-lacivertli taraftarlar için ayrılan 40 bin biletten 35 bini satıldı

İzmir Atatürk Stadı bugün tarihi günlerinden birisine daha sahne olacak. Trabzonspor'un puan kaybetmesiyle liderlik koltuğunu yeniden ele geçirme şansı yakalayan Fenerbahçe'nin Buca ile oynayacağı karşılaşmaya sarı-lacivertliler yoğun ilgi gösteriyor. Bucaspor tarafından ayrılan 40 bin biletin 35 bininin satıldığı açıkladı.

En çok Galatasaray
BUGÜNE kadar biletlerin tamamının tükenmesi, bu sezon İzmir'deki seyirci rekorunun kırılması da bekleniyor. 51 bin 295 kapasiteli Atatürk Stadı'nda, Buca'nın ilk yarıda oynadığı Galatasaray karşılaşmasını 27 bin 936, Beşiktaş maçını ise 21 bin 601 biletli seyirci izlemişti.

İkide sıfır çekti
Fenerbahçe'yi konuk edecek olan Bucaspor, Süper Lig'de bu sezon İzmir Atatürk Stadı'nda iki maç yaptı. Bucaspor bu iki maçı da 1-0 kaybetti. Ligin ilk haftasında Beşiktaş'a 1-0 yenilen Bucaspor 5. haftada ise Galatasaray'a yine 1-0 kaybetti. Oynanan her iki maçın da ilk yarısı 0-0 berabere bitmişti.

14.00'te açılacak
Atatürk Stadı'nda saat 19.00'da başlayacak karşılaşma için stat kapılarının 14.00'ten itibaren açılacağı ve taraftarların içeriye alınmaya başlanacağı açıklandı. Taraftarlara, trafik kargaşasına yakalanmamaları ve kapı önünde izdiham yaşanmaması için stada erken gelmeleri çağrısı yapıldı.

Şerafettin ÇIRACI


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN