Fenerbahçelinin 'gözyaşlarına' tercüman oldu

Pazartesi 25.04.2011 00:00

Güiza attığı golden sonra ağlarken, Fenerbahçelilerin gözyaşlarına tercüman oldu. Çünkü birçok Fenerbahçeli o anda aynı şeyleri hissetti. Bu aslında sürekli kullandığımız, 'Duygularımıza tercüman oldu' sözünün dün akşam 'Gözyaşlarımıza tercüman oldu' şeklini alması gibiydi.

Geçtiğimiz sezon son maçta şampiyonluğu kaçıran, aynı şeyi Denizlispor maçıyla da daha önce yaşamış olan Fenerbahçe, 1983-84 sezonundan beri bu özlemi çeken Trabzonspor'la amansız bir yarış içinde. Son haftalar, puan kaybedenin şampiyon olması zor ama imkansız değil!

Şampiyonluktaki rakibiniz 2 puan kaybetmiş, 30. haftadaki rakibiniz ise kümede kalma mücadelesi veriyor. Fenerbahçeli oyuncular ve taraftarlar bu maçı kafasında bitirmiş. Fakat Bucasporlular bitirmemiş!

Maçın başlamasıyla birlikte sarı-lacivertli taraftarlar görevini yapmaya başlıyor. 'Sarı-lacivertli Fenerbahçeliler' ise aynı çabayı sahada göstermiyor. Ve bunun sonucunda da konsantrasyon eksikliğinden Bucaspor öne geçiyor.

FENERBAHÇE'Yİ ATEŞLEMEYE YETMEDİ

Golden sonra Fenerbahçeli taraftarlarda ve futbolcularda 'Daha var, nasıl olsa bu maçı alırız' düşüncesi hakim. Ki bu düşünceyi destekleyecek gol de Emre'den geliyor ve maç 1-1 oluyor. Bu gol Fenerbahçe'yi ateşler diye bekliyorsunuz ama takım yine aynı, rölantide devam ediyor.

İkinci yarı bitmeden Bucaspor bir gol daha atıyor; şakası olmadığını gösteriyor ve ilk yarı ev sahibi takımın (!) 2-1'lik üstünlüğüyle sona eriyor.

İKİNCİ YARININ BAŞINDA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

Ve ikinci yarı başlıyor... Fenerbahçe'nin konsantrasyon eksikliği aynen devam ediyor, Bucaspor bir gol daha buluyor ve Fenerbahçeli taraftarların kafasından "Fener gol gol gol, şampiyonluk GİDİYOR" düşüncesinin geçmesine neden oluyor.

İKİNCİ KIVILCIM VE SONRASI...

Fenerbahçe'yi 'uyandıran' ise kazanılan penaltı oluyor. Bu penaltı akıllara 3-0'dan 4-3 kazanılan Galatasaray ve yine aynı şekilde 3-0'dan 4-3'e gelen Gaziantepspor maçlarını getiriyor...

BU KEZ 3-1'DEN 5-3 OLDU VE UNUTULMAZLAR ARASINA GİRDİ

Ve bu düşünce bir kez daha gerçek oluyor, Alex attığı kafa golüyle maça dengeyi getirirken, Güiza'nın attığı gol 'maçı' getiriyor. Santos ise sadece tabelayı değiştirmekle yetiniyor.

FENERBAHÇELİLERİN YERİNE AĞLADI

Güiza'nın golüne kadar Fenerbahçeli taraftarların kafasından bir sürü düşünce geçmiştir...

Kimileri Trabzonspor'un bir daha böyle bir ikramda bulunmayacağını, kimileri şampiyonluğun gittiğini, kimileri penaltı golüyle yeniden bir 'mucize' olabileceğini düşündü. Ama her ne düşünülürse düşünülsün o gol her Fenerbahçeliyi ağlatmaya yetti.

Maçın gittiğini düşünen; mucizeye şahit olduğu için, muhteşem bir geri dönüşün olacağına inanan da 'inandığı' şeyin gerçekleştiğini gördüğü için bunu yaşadı. Ve aslında Güiza orada ağlarken Fenerbahçelilerin 'gözyaşlarına' tercüman oldu.


Emre GÜNEŞ

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN