Fener'in asıl hedefi!

Çarşamba 27.04.2011 18:37

İngiliz basını Galatasaray'dan sonra Fenerbahçe'nin de Didier Drogba ile ilgilendiğini yazıyor çiziyor ama İspanya'dan Real Madrid'e yakın kaynaklar, sarı-lacivertlilerin gözünün Togolu santrfor Emmanuel Adebayor'da olduğunu iddia ediyor.

Sportaktik.com'un haberine göre; İspanya'dan sızan dedikodulara göre Fenerbahçe'ye yakın olan ve İspanya'da ikamet eden bazı menajerler, yakın ilişkileri bulunan Real Madridli yöneticilere Adebayor'la sözleşme imzalayıp, imzalamayacaklarını sordu. Fenerbahçe'nin bu soruyu sordurmasının nedeni ise Real Madrid'den alınacak cevaba göre Mancehster City'nin Togolu oyuncu için fazla fiyat çekmesinin önüne geçmekti.

Real Madridli yöneticilerin, Fenerbahçeli aracılara, 'hayır' cevabı vermesi üzerine sarı-lacivertlilerin Adebayor için Manchester City'nin kapısını çalmaya hazırlandı. Fakat Lazio'nun Fenerbahçe'den erken davranıp, Togolu için 5 milyon sterlin teklif etmesi, sarı-lacivertli kulübün bir adım geri atmasına neden oldu.

İtalyan kaynaklar, Manchester City'nin Adebayor'u Lazio'ya satabileceğini fakat Roma ekibinin yıllık neredeyse 5 milyon euro kazanan Togolu futbolcuya bu rakamı ödeyemeyeceğini iddia ediyor. Fenerbahçe'nin umudu ise Lazio'nun Adebayor'u ikna edememesi.

Etiketler Emmanuel Adebayor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN