Web Sürümüne Geç

Parçalandık

Çarşamba 01.09.2011

"Ne huzur kaldı ne sinir" diyen tecrübeli oyuncu, "Bizim şampiyonluğumuz tertemiz. Ancak kirletildik ve çok büyük zarara uğratıldık" şeklinde konuştu

Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu, şike soruşturması başladığından bu yana çok zor günler yaşadıklarını belirtti. Emre, takım olarak huzurlarının kalmadığını ve sinirlerinin inanılmaz derecede gerildiğini açıklayarak, "Bizim şampiyonluğumuz tertemiz. Ancak olabilecek en büyük zarara uğradık. Kirletildik. Arkasından parçalanma süreci başladı. Yönetim, takım, taraftar ve Fenerbahçe organizasyonu bu olaylardan olumsuz etkilendi. Düzlüge çıkmak, huzur bulmak istiyoruz. Ancak bu ne zaman gerçekleşir bilmiyoruz" diye konuştu.

Sonuna kadar destek olacağım
Olayların merkezinde gösterilmenin kendisini çok yorduğunu anlatan Emre sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu ülkede önde gelen 3-4 oyuncudan biri olmak kolay değil. Yaşananlara tepki vermemek mümkünmü! Benim başkanım şu anda cezaevinde. Yöneticilerimiz de var içeride olan. Bunların anneleri, babaları, eşleri ve dostları var. Yargılama zaten devam ediyor. Ama dışarıdaki yargısız infaz niye? Bunların masum insanlar üzerinde yapacağı tahribatı hiç düşünen var mı? Başkanımız Aziz Yıldırım çok iyi ve çalışkan birisi. Sonuna kadar onun arkasındayım ve her zaman destek olacağım."

Milli Takım her şeyden önce gelir
Milli Takım'da forma giymenin kendisini gururlandığını ifade eden Emre, "Orada bile milli formayı giymek istemiyor şeklinde dedikodu çıkardılar" diyerek tepkisini gösterdikten sonra "Beni birazcık tanıyanlar bilir ki, benim için Milli Takım, eşimden de dostumdan da önce gelir. 15 yaşından beri Milli Takım'ın bir parçasıyım. Kazakistan, Avusturya, Azerbaycan ve Almanya maçları bizim en iyi ikinci olarak gruptan çıkmamız için, 12 puan almamız gereken maçlardır. Şimdi bunu düşünüyorum. Ancak kötü söylemler moral olarak olumsuz etkiliyor. Yine de yıkılmayacağım" dedi.

Sanal dünyada yokum
Emre Belözoğlu, sanal ortamlarda kendisi hakkında çıkan haberlere çok tepkili. Tecrübeli yıldız, "Bir tane bile kendime ait ne twitter'im var, ne internet sayfam, ne mail adresim, ne de Funpage'im" diyor. Buna rağmen müthiş bir bilgi kirliliği yaşandığına diktat çeken Emre, "İnanın gazetelerde adımı, ekranda yüzümü görünce artık kafamı çevirip geçiyorum" diye konuşuyor.

Değerim yüksekmiş
Arena'daki milli maçta ıslıklanmasını değerlendiren Emre şöyle konuştu: "Demek ki G.Saray'daki değerim çok yüksekmiş. Kabul edememişler gidişimi. Kolay değil oraya 4 lig, bir UEFA, bir de Süper Kupa kazandırdım."

Futbolcu olmasın!
Emre, 5 aylık oğlu Ömer Akif'in futbolcu olmasını istemediğini belirtti. Tecrübeli oyuncu, "Futbolcu yalnız bir adamdır. Acımasızca eleştirilirsiniz. Gitsin okusun, vatana hayırlı bir insan olsun. Ben onun için böylesini isterim" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN