Web Sürümüne Geç

CAS'tan Fener'e ret

Cumartesi 10.09.2011

CAS, "Şampiyonlar Ligi'nden TFF'nin verdiği kararla ihraç edilen F.Bahçe'nin tedbirin durdurulması başvurusu reddedilmiştir" dedi

Trabzon'u çağırmıştı
ULUSLARARASI Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), şike soruşturması nedeniyle Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edilen Fenerbahçe'nin, karar üzerindeki tedbirin kaldırılmasına yönelik yaptığı acil itiraz başvurusunu reddetti. Futbol Federasyonu, UEFA'nın talebi ile Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne göndermemiş, UEFA da F.Bahçe'nin yerine Trabzon'u Şampiyonlar Ligi grup maçlarına almıştı. Fenerbahçe ise yaşanan bu gelişme üzerine konuyu CAS'a taşımıştı.

Diğer davalar sürüyor
CAS'tan konuyla ilgili olarak dün yapılan açıklamada, "Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden TFF'nin verdiği bir kararla ihraç edilen Fenerbahçe'nin acil olarak verilen tedbir kararının durdurulması talebiyle yaptığı başvuru reddedilmiştir" denildi. Böylelikle Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılamaması kesinleşmiş oldu. Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon Trabzonspor temsil edecek. Fenerbahçe'nin UEFA ile TFF'ye açtığı tazminat davaları ise devam ediyor.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN