Web Sürümüne Geç

Ziegler: "Fenerbahçe'nin büyüklüğü ortada"

Çarşamba 14.09.2011 15:30

Fenerbahçe'nin yeni transferi İsviçreli futbolcu Reto Ziegler, yeni takımında çok iyi karşılandığını söyledi.

Ziegler, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe'ye geldiği için mutlu olduğunu ifade eden Ziegler, ''Çok iyi bir aile ortamı buldum. Fenerbahçe'de çok iyi karşılandım. Takım arkadaşlarım sanki aileden bir parçaymış gibi çok iyi bir karşılama hazırladılar. Benim adıma her şey güzel bir şekilde gidiyor'' diye konuştu.

Ziegler, Orduspor maçıyla ilgili bir soruya, ''Zor bir maçtı. Zaten zor olacağını da biliyorduk. Önemli olan kazanmaktı, kazandığımız için mutluyuz. Futbol kariyerimde ilk kez boş tribünlere karşı oynadım. Farklı bir deneyim oldu. Fenerbahçe için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Öyle de olması lazım. Kulübün büyüklüğü de bunu gösteriyor. Ligin ilk maçında en iyi futbolumuzu oynayamadık ama elimizden gelenin en iyisini yaptık. 3 puan almamız gerekiyordu bunu aldığımız için mutluyuz'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde Orduspor maçı öncesi düzenlenen uğurlamaya da değinen İsviçreli futbolcu, ''Hiç böylesine yoğun bir taraftar grubu ve tezahürat görmedim. İtalya'da bir takım derbi maçlarda yoğun tezahürat eşliğinde tesislerde çıkıp maçlara gidiyorduk. Ama ilk defa böyle bir coşkulu uğurlama gördüm. Gerçekten çok etkileyici bir taraftar grubu var. Maçı oynarken de stadın dışında toplanan taraftarların yaptıkları tezahüratları duyuyorduk, bu da gerçekten inanılmazdı'' şeklinde konuştu.

TRABZONSPOR KONUSU
Trabzonspor'un da kendisine transfer teklifinde bulunduğunun hatırlatılması üzerine Ziegler, şunları söyledi:

''Trabzonspor'un bir ilgisi vardı. Ama bir gün içerisinde bitmesi gereken bir transfer gibiydi. Biraz acele etmemiz gerekiyordu. Ben çok fazla acele etmek istemedim. Fenerbahçe'nin Ocak ayında bana ilgi gösterdiğini biliyordum. Hocanın da beni yakından tanıdığını istediğini ve yakından takip ettiğini biliyordum. Fenerbahçe'nin de büyüklüğü ortada. Ben doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Şu ana kadar her şey çok iyi gidiyor. Çok mutluyum. Doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum.''

Orduspor maçında atılan goldeki sevinç ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile ilgili bir soru üzerine de Ziegler, ''Cristian attığı golden sonra böyle bir sevinçte bulundu. Bizler de başkanımıza olabildiğince yakın olup, elimizden geldiğini yapmaya çalışıyoruz. Bu şekilde bir tepki gösterdik. Oyuncular olarak işin bilincindeyiz. Bize düşen görevi de biliyoruz. Böyle bir gol sevinci çıktı, hepimiz de katıldık bu sevince'' dedi.

Ofansı seven bir savunma oyuncusu olduğunu anlatan Ziegler, ''Burada bunu gösterebileceğim inandığım bir ortam var. Hocamızın da bekler üzerinde ağırlık verdiğini biliyorum. Takım arkadaşlarıma tam alıştığım söylenemez, birbirimizi daha yeni tanıyoruz. Zaman geçtikçe ben onlara onlar bana alıştıkça gözle görülür bir şekilde daha iyi bir gelişme olacak'' diye konuştu.

Ziegler, Juventus ile sözleşme imzaladığında farklı bir teknik direktörün takımın başında olduğunu, yeni gelen teknik adamın ise kendisi gibi atak karakterli bir oyuncuyu tercih etmediğini ifade ederek, ''Yaşanan sıkıntı da buydu. Beni tutmak istemediler. Oynama fırsatı olunca buraya geldim. Burada kalmam sadece bana bağlı değil, günler neyi getirecek bunu bilmiyorum. Tek başıma benim alacağım karar değil, zaman gösterecek'' şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN