Derneklerden ortak açıklama

Pazar 18.09.2011 12:01

Fenerbahçe Kulübü'nün yurt içi ve yurt dışı taraftar dernekleri, kulübün Düzce'deki Topuk Yaylası Tesisleri'nde toplandı.

Dernek yetkilileri, yayımladıkları ortak basın bildirisinde, futbolda yürütülen şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturmayla ilgili olarak görüşlerini dile getirdiler.

Kanunun tatbikinden rahatsız olmadıklarını, ancak, soruşturmanın dürüst, adil, tarafsız ve etkin bir biçimde süratle sonuçlandırılmasını bekleyip, işleyen süreci hukuki ve idari tüm detayları ile dikkatle takip ettiklerini kaydeden dernek yetkilileri, basın bildirisinde, ''Soruşturmayı gölgeleyen her türlü kuşku, tereddüt ve bilgi kirliliğinin ilgili makamlarca en kısa sürede giderilmesi, kulübe ve taraftara yapılagelen haksız uygulamaların sona erdirilmesi şiddetle arzu edilmektedir. Taraftar dernekleri her türlü hukuki haklarımızın bilincinde olarak süreci en yakından tüm detayları takip edecektir'' ifadelerini kullandılar.

Bildiride daha sonra şu ifadelere yer verildi:

''Biliyoruz ki, kulübümüz, gıpta edilen bu konuma bu yönetim kadrosu ve vizyonuyla geldi. Taraftar dernekleri, kulübün ve yönetiminin her zaman olduğu gibi bundan sonra daha çok ve tam bir görev bilinci içinde yanında olacak ve maddi manevi desteğini her türlü koşulda yerine getirecektir. Bilinmelidir ki, Fenerbahçe'ye vurulan darbe sadece Fenerbahçe'ye değil, Türk futbolunu ve Türk sporunu felç edecektir. Spor camiasından bu gerçeğin farkına varmasını, atılacak her adımın da ona göre olmasını bekliyoruz.

Kurulduğu tarihten bugüne kadar gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda birçok spor branşında ülkemizi layığıyla temsil eden ve bu anlamda birçok başarılara imza atarak gerek taraftarlarını gerekse ülkemizi onurlandıran ve bayrağımızı gururla dalgalandıran Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yıpratılmasına izin vermeyeceğiz. Fenerbahçe Spor Kulübümüzü yıpratma çabası içerisinde olanlar bilmedirler ki, Fenerbahçe'siz bir Türkiye, Türkiye'siz de bir Fenerbahçe asla düşünülemez.

Biz Fenerbahçeliler, Türk sporunun geleceği adına elimizi taşın altına koyabilecek, gerektiğinde adaletli tüm yaptırımlara da katlanacak karakterdeyiz. İnanıyoruz ki, Fenerbahçe eriştiği konuma yalnız ve ancak kendi dirayeti, çabası ve taraftarın büyük desteğiyle gelmiştir. Fenerbahçe spor camiasının bu uğurda döktüğü alın terinin kirletilmek istenmesi kimseye bir yarar sağlamayacaktır.

Sağduyulu tüm kamuoyunun bizimle aynı duygu ve düşünceleri paylaştığına, yapılan herhangi bir haksızlığa rıza göstermeyeceğine inanıyoruz. Fenerbahçe taraftarının da yapılabilecek herhangi bir haksızlığa karşı sessiz kalmayacağı, yasal ve demokratik haklarımızı tüm platformlarda sonuna kadar savunacağı herkesçe bilinmelidir.

Geciken adalet, adalet değildir. Adalet, herkes için adalet!!!''
Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN