Biz tertemiziz

Pazar 18.09.2011

"Hiç kimsede hiçbir leke yok maşallah. Sadece F.Bahçe kulübü böyle Evelallah hepimiz tertemiziz, F.Bahçe bütün kirliliğin ortasında"

İp boynumuzda
F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Kulüp olarak boynumuzda iple dolaşıyoruz. Şu andaki gidişat o" dedi. NTV'de yazarımız Rıdvan Dilmen'in sorularını yanıtlayan Kocaman, şike iddialarına yönelik soruşturma süreciyle ilgili alınan kararları değerlendirdi. Kocaman, "Açık yüreklilikle söyleyeyim, sanki bütün takımlar pürü pak sadece F.Bahçe her şeyin içinde olarak gösteriliyor. Hiç kimsede hiçbir leke yok maşallah. Sadece F.Bahçe böyle. Evelallah hepimiz tertemiziz, herkes tertemiz, F.Bahçe bütün kirliliğin ortasında bir takım. Ligin sonunda ne olacak bilmiyorum. Belirsizlik var. Tamamen kulüp olarak boynumuzda iple dolaşıyoruz şu anda. Şu andaki gidişat o. Ya da kim biliyor. Yarın tam tersi bir sonuç çıkacağını söyleyebilecek kimse var mı?" dedi.

MAÇLARIMIZIN HEPSİ TERTEMİZ
Kocaman şöyle devam etti: "Maçlarımızın temiz olduğunu düşünüyoruz. Şunu rica ettim, skorları bilindiği söylenen 5, 6 maçımızı izlemek için bir futbol heyeti oluşturulsun. Futbol adamları otursunlar içlerinde bir tane F.Bahçeli olmasın. Hatta hangi kulüp olurlarsa olsunlar, bu oyunlarda, son 5 maçta futbolun doğasına aykırı bir takım şeyler olmuş desinler, futbolu şurada bırakmaya hazırım. Çok iddialı söylüyorumbunu. Bir maçı izlerken maçta futbolun doğasına aykırı şeyler varsa hissederim." Aynı şeyin rakipleri için de yapılmasını çok istediğini kaydeden Kocaman "Her şeyi alttan almanın bir anlamı yok" derken, "Trabzonspor'un maçları için mi?" sorusuna da "Rakiplerimiz için söylüyorum. İsim zikretmek doğru değil. Her türlü rakibimiz için" yanıtını verdi.

FEDERASYON BİZİ KORUMADI
Kocaman, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesi kararının, sarı-lacivertli kulübe vurulan en büyük darbe olduğunu ifade etti. UEFA Şampiyonlar Ligi'nden men edilme kararından duygusal olarak çok yaralandıklarını anlatan Kocaman, şöyle konuştu: "Kulübümüze en büyük darbe bu oldu. Burada çok önemli bir mantık hatası var. Futbol Federasyonu bence burada en önemli görevini atladı, kulübünü koruması gerekiyordu. Türk futbolu ve benzeri şeylere doğru götürdüler işi, yanlış bir uygulamaydı. İlk önce son derece net bir doğru karar verilmişti. Doğrular içinde en doğrusu, yanlışlar içinde en az yanlış olandı. Takımını ve kulübünü koruması gerekiyordu. Fenerbahçe kulübü Türk sporunun 104 yıllık bir çınarıdır."

BIRAKMAYI DÜŞÜNDÜM

Devam etmeliydim
Kocaman, şike iddialarına yönelik soruşturma sürecinde yaşananların ardından görevi bırakma düşüncesinin aklından geçtiğini ifade etti. Başarılı hoca, "Bırakmayı düşündünüz mü o süreçte?" sorusuna şöyle yanıt verdi: "Aklımdan geçmediğini söylersem yalan söylemiş olurum.
Devam etmek gerekiyordu.

Sonuna dek savaş
Bütün bir camia artık kenetlenmiş ve topyekun mücadele etmeye karar vermişti. Benim orada çekilmemin bir anlamı yoktu. Bu tamamen kendi hesaplaşmam olacaktı. Sorumlu bulunduğum büyük bir camia var, başka türlü algılanacaktı. Gittiği yere kadar sonuna kadar mücadele etmeye karar verdik."

KESİNLİKLE AYRILMAZLARDI

Lugano, Santos...
Fenerbahçe'nin hocası; Lugano, Santos ve Niang'ın ayrılmalarındaki en önemli etkenin Şampiyonlar Ligi kararı olduğunu söyledi. Bu yöndeki soruyu yanıtlayan Kocaman, şunları kaydetti: "Kesinlikle ayrılmazlardı. Şampiyonlar ligi kararı bu oyuncuların gitmesine neden oldu.

Cevabımız sahada
Diğer tarafı çok karmaşa ama bu karmaşanın içinde çıkış yolumuz, işimize dönmek, top oynamak... Çünkü bu süreçte söylememiz gerekenleri söyledik. Asli görevimiz futbol oynamaz ve buna döndük.
Oyuncalarıma bunun katkısı oldu. Çünkü cevap vereceği yeri öğrendi futbolcular."

ÇOK ŞEY SÖYLEYECEĞİZ

İçimizde tutuyoruz
Aykut Kocaman, "Söyleyemediğin çok şey var mı?" sorusuna "Mutlaka söyleyeceğimiz şeyler de olacak diyoruz ilerleyen zamanda. Biraz daha içimizde tuttuğumuz şeyler var tabii ki doğal olarak. Zamanı gelecek" diye yanıtladı. Yeni transferlerden Bienvenu ile ilgili bir soru üzerine Kocaman şunları söyledi:

Deney mi yapılıyor
"Bienvenu, çok net baş role aday bir oyuncu. Genel yetenekleriyle takıma, 10 varsa eğer 10'unu da verecek ruha sahip biri." Ligde 11 günde 4 maç oynamış olacakları hatırlatılması üzerine Kocaman, "Nedenini gerçekten bilmiyorum. Umarım bir takım deneyler bizim üzerimizde yapılmıyordur" yorumu yaptı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN