F.Bahçe'siz olmaz

Pazartesi 19.09.2011

"Kulübümüzü yıpratma çabası içerisinde olanlar bilmeli ki Fenerbahçe'siz bir Türkiye, Türkiye'siz de bir Fenerbahçe asla düşünülemez. Haksız uygulamalar sona ermeli"

Fenerbahçe'nin yurt içi ve yurt dışı taraftar dernekleri, kulübün Düzce'deki Topuk Yaylası Tesisleri'nde buluşarak ortak bildiri yayınladı. Dernek yetkilileri, yayımladıkları ortak basın bildirisinde, futbolda yürütülen şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturmayla ilgili olarak görüşlerini dile getirdi.

TÜRK SPORUNU FELÇ EDECEK
Kanunun tatbikinden rahatsız olmadıklarını, ancak soruşturmanın dürüst, adil, tarafsız ve etkin bir biçimde süratle sonuçlandırılmasını beklediklerini kaydeden dernek yetkilileri, basın bildirisinde, "Soruşturmayı gölgeleyen her türlü kuşku, tereddüt ve bilgi kirliliğinin ilgili makamlarca en kısa sürede giderilmesi, kulübe ve taraftara yapıla gelen haksız uygulamaların sona erdirilmesi şiddetle arzu edilmektedir. Taraftar dernekleri her türlü hukuki haklarımızın bilincinde olarak süreci en yakından tüm detayları takip edecektir'' ifadelerini kullandılar. Bildiride şu ifadelere yer verildi: "Biliyoruz ki kulübümüz, gıpta edilen bu konuma bu yönetim kadrosu ve vizyonuyla geldi. Taraftar dernekleri, kulübün ve yönetiminin her zaman olduğu gibi bundan sonra daha çok ve tam bir görev bilinci içinde yanında olacak ve maddi manevi desteğini her türlü koşulda yerine getirecektir. Bilinmelidir ki, Fenerbahçe'ye vurulan darbe sadece Fenerbahçe'ye değil, Türk futbolunu ve Türk sporunu felç edecektir. Spor camiasından bu gerçeğin farkına varmasını, atılacak her adımın da ona göre olmasını bekliyoruz.

TÜM YAPTIRIMLARA KATLANIRIZ
Kurulduğu tarihten bugüne kadar gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda birçok spor branşında ülkemizi layığıyla temsil eden ve bu anlamda birçok başarılara imza atarak gerek taraftarlarını gerekse ülkemizi onurlandıran ve bayrağımızı gururla dalgalandıran Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yıpratılmasına izin vermeyeceğiz. Kulübümüzü yıpratma çabası içerisinde olanlar bilmedirler ki, Fenerbahçe'siz bir Türkiye, Türkiye'siz de bir Fenerbahçe asla düşünülemez. Biz Fenerbahçeliler, Türk sporunun geleceği adına elimizi taşın altına koyabilecek, gerektiğinde adaletli tüm yaptırımlara da katlanacak karakterdeyiz.

SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ İNANIYORUZ
ki, Fenerbahçe eriştiği konuma yalnız ve ancak kendi dirayeti, çabası ve taraftarın büyük desteğiyle gelmiştir. Fenerbahçe spor camiasının bu uğurda döktüğü alın terinin kirletilmek istenmesi kimseye bir yarar sağlamayacaktır. Sonuna kadar savunacağız. Sağduyulu tüm kamuoyunun bizimle aynı duygu ve düşünceleri paylaştığına, yapılan herhangi bir haksızlığa rıza göstermeyeceğine inanıyoruz. Fenerbahçe taraftarının da yapılabilecek herhangi bir haksızlığa karşı sessiz kalmayacağı, yasal ve demokratik haklarımızı tüm platformlarda sonuna kadar savunacağı herkesçe bilinmelidir. Geciken adalet, adalet değildir. Adalet, herkes için adalet!!!''

YARARLI BİR TOPLANTI OLDU
Düzce Dernek Başkanı Selahattin Kudu, taraftar dernekleriyle yararlı bir toplantı yaptıklarını söyledi.
Son dönemde yaşananlar nedeniyle bir durum değerlendirmesi yaptıklarını belirten Kudu, "İki toplantı yaptık ve bu toplantıda bazı kararlar aldık. Bundan sonra da bir araya gelmeye devam edeceğiz" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN