Web Sürümüne Geç

Söke söke aldık

Pazartesi 26.09.2011
FENERBAHÇE kulübünün, futbolda şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma sürecinde yaşananlarla ilgili atılan adımların ve izlenen yolun kulüp üyeleriyle paylaşılması amacıyla düzenlediği olağanüstü genel kurul toplantısı dün Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapıldı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda ilk sözü alan başkan vekili Nihat Özdemir, tüm üyelerce ayakta alkışlanan ateşli bir konuşma yaptı. İşte Özdemir'in konuşmasından pasajlar:

Hepsi otorite edasında
"Soruşturma
hakkında 3 Temmuz'dan bu yana inanılmaz bir bilgi kirliği yaşanıyor. Düne kadar statların adını bile bilmeyen bazı kişiler, ekranlarda otorite edasıyla yorumlar yapmakta. Bu kişiler sadece istedikleri bölümü okuyarak, kendilerini hakimlerin, savcıların yerine koymakta, kamuoyunda yanlış algılar oluşturarak, masumiyet karinesini yok saymaktadır. Bu kulübümüz ve yöneticilerine karşı açıkça yargısız infazdır."

Hiçbir şey kesin değil
"Daha
soruşturmaya dair iddianame hazırlanmamıştır. Dava açılıp açılmayacağı ya da kimler hakkında açılacağı henüz belli değil. Türkiye'de açılan davaların yüzde 56'sı beraatle sonuçlanmaktadır. Dolayısıyla yargısız infaz kabul edilemez. Kamuoyundan ricamız, kimsenin kendisini mahkemelerin yerine koyarak hüküm vermemesidir. Bunun zararlarını sadece kulübümüz değil, Türk sporu ve Türk adaletinin de göreceği unutulmamalıdır."

Bu bir onur mücadelesi
"Bazı
sporcularımız ile yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Gidenlerin yerine en az onlar kadar takıma fayda sağlayacak yeni futbolcuları kadromuza kattık. Fenerbahçe kulübü bu yıl da yine her zaman olduğu gibi şampiyonluğun en büyük adayıdır. Futbolcularımız çıktıkları her maçta üzerlerine atılmaya çalışılan lekeleri, terleri ve inançları ile temizlemeye çalışıyor. Bizler bu yıl aslında bir şampiyonluk değil onur mücadelesi vermekteyiz."

Alın terimizle kazandık
"Fenerbahçe'yi
Şampiyonlar Ligi'ne göndermeyen TFF'nin, yine şampiyon olmamız halinde ne karar vereceğini merak ediyoruz. Kazandığımız 18. şampiyonluğumuz, futbolcularımızın milyonlarca izleyicinin önünde akıttıkları helal terleri ve adeta canlarını dişlerine takarak söke söke kazandıkları bir şampiyonluktur. Bizler bu noktada bir kez daha akıttıkları helal terlerinden ötürü sporcularımıza ve teknik heyetimize teşekkür etmek istiyoruz."

Kurtuluş savaşı veriyoruz
"Taraftarımıza
da teşekkür ediyoruz. Şampiyonluktan bir gün dahi şüphe etmeden, kulüplerine sahip çıkışlarını gözlerimiz dolarak izliyoruz. Şampiyonlar Ligi'ne katılamamamız nedeniyle 35-40 milyon euro kaybımız var. Ama bu zorlu süreci atlatacağız. Bir nevi kurtuluş savaşı verirken, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Desteğiniz ile tarihe altın harflerle yeni sayfalar yazacağımızı biliyoruz."Yükleniyor
BİZE ULAŞIN