Web Sürümüne Geç

"Yolumuz belli oldu"

Pazartesi 26.09.2011 13:20

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, kulüp yönetim kurulunun, sarı-lacivertli kulübün dünkü olağanüstü genel kurulunda üyelerin verdiği destekle, atacağı adımlarda daha cesaretle hareket edeceğini ifade etti.

Futbolda şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma sürecinde yaşananlarla ilgili atılan adımların ve izlenen yolun kulüp üyeleriyle paylaşılması amacıyla düzenlenen olağanüstü genel kurul toplantısını değerlendiren Günay, genel kurul üyelerinin soruşturmanın başlatıldığı 3 Temmuz'dan bu yana kulübün takip ettiği yolu onayladığını kaydederek, ''Yönetim kurulu bu doğrultuda daha cesaretle hareket edecektir'' dedi.

Günay, ''Fenerbahçe'ye yakışır şekilde bir genel kurulun ardından, bundan sonrasında Fenerbahçe'nin yolunun ne olacağı belli oldu. Dünkü olağanüstü genel kurulda üyeler 3 Temmuz itibarıyla bugüne dek yapılan ve takip edilen yolu onayladılar. Yönetim kurulu bu doğrultuda, daha cesaretle hareket edecektir. Bu anlamda Fenerbahçe Kulübü'nün yönetimi kulübün haklarını, hem UEFA nezdinde ve hem de kamuda, yeni bir anlayış içinde, hukuk düzeni içinde verilen direktif doğrultusunda arayacaktır'' diye konuştu.

''TARAFTARLARA DA YANSIMASINI ÜMİT EDİYORUM''
Yüksel Günay, olağanüstü genel kurul toplantısına kulüp üyelerinin gösterdiği büyük ilginin yansımasını tribünlerde görmeyi ümit ettiğini söyledi.

Günay, ''Öyle ümit ediyorum ki taraftarımız da bu kongrenin anlayışı içinde tribündeki yerlerini alarak takımına desteklerini devam ettirecektir'' ifadesini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu'nun, yüksek divan kurulunun aldığı tavsiye kararına ilişkin, olağanüstü genel kurul toplantı çağrısı yapmasının ve ardından gerçekleştirilen bu kongrenin, tatmin edici olduğunu da belirten Günay, yönetime teşekkür etti.

Muhalefetin de yapıcı bir anlayışla kongreye katılım gerçekleştirdiğini ifade eden Günay, ''Muhalefet her dakika eleştiri yapmaz. Dün de kongreye katılarak doğru yolu göstermeye çalıştılar'' dedi.

Etiketler Yüksel Günay
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN