Web Sürümüne Geç

  Bazıları duysun!

  15 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 02:15

  "Türkiye'de futbolcu üzerindeki baskı beni olumsuz etkilemiyor." "F.Bahçe bana yeni meydan okuma için fırsatlar sunuyor"

  F.Bahçe'nin Kamerunlu forveti Henri Bienvenu, Fas'la Marakeş'te oynadıkları milli maç öncesi Camfoot TV'den Guy Nsigue'ye konuştu. Türk futbolu ve Fenerbahçe ile ilgili soruları da yanıtlayan 23 yaşındaki yıldız, adeta profesyonellik dersi verdi. Türkiye'de futbolcular üzerindeki baskının fazla olduğunu belirten Bienvenu, birçoğunun yaptığı gibi bundan şikayetçi olmak yerine gerçek bir profesyonel gibi durumu kabullendi.

  FENERBAHÇE ÇOK BÜYÜK
  Genç futbolcu, "Çok büyük bir kulüpte oynuyorum. Burada İsviçre'dekinin tersine her zaman büyük bir baskı var. Ancak bu koşullar hoşuma gidiyor. Yeni bir meydan okumaya ihtiyaç duyuyordum. Bunun için yeterince fırsatım ve zamanım var" şeklinde konuştu. Bienvenu, Şampiyonlar Ligi'nden men cezasının ve başkanın hapiste olmasının kulübü sadece idari yönden etkilediğini, takımın ise bundan olumsuz etkilemediğini sözlerine ilave etti.

  NİANG'IN İZİNDEYİM
  Türkiye'de futbolun fiziğe dayalı oynandığını belirten Bienvenu, bundan da şikayetçi olmadığını, zorluklara göğüs gereceğini kaydetti. Niang'ın yerini doldurmanın güç olduğunu belirten Kamerunlu yıldız, "Onun ayak izlerini takip etmek ve F.Bahçe taraftarı için unutulmayan bir oyuncu olmak istiyorum" diye konuştu.  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN